Kolejna wyjazdowa porażka rywala Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ricardo Larreina / Na zdjęciu: Manu Trigueros (z lewej) i Raul Garcia (z prawej)

W La Liga trwa 12. kolejka. W niedzielę przegrał rywal Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy Villarreal. Po trzy punkty sięgnęła Osasuna.

Po małym kryzysie Osasuna ponownie regularnie punktuje. Drużyna z Pampeluny po dwóch porażkach w dwóch kolejnych potyczkach zdobyła cztery punkty. W niedzielę dołożyła kolejne trzy.

Rywalem Osasuny był beniaminek Real Valladolid. Gospodarze szybko załatwili sprawę, kiedy po dziewiętnastu minutach prowadzili dwoma bramkami. Wynik nie zmienił się do końca. Gospodarze w La Liga awansowali na 7. miejsce.

Przegrał czwartkowy rywal Lecha Poznań w 6. kolejce Ligi Konferencji Europy. Gracze Villarrealu grali na wyjeździe z Athletikiem Bilbao. Przed spotkaniem obie drużyny miał w dorobku po osiemnaście punktów. W potyczce padł tylko jeden gol. W 59. minucie Inaki Williams zapewnił gospodarzom trzy punkty i 5. pozycję w La Liga. Dla graczy Żółtej Łodzi Podwodnej była to w Primera Division trzecia przegrana z rzędu na boisku rywala.

Osasuna Pampeluna - Real Valladolid 2:0 (2:0) 1:0 - Avila (k.) 13' 2:0 - Gomez 19'

Athletic Bilbao - Villarreal CF 1:0 (0:0) 1:0 - I. Williams 59'

Real Sociedad - Real Betis 0:2 (0:0) 0:1 - Cruz 86' 0:2 - Iglesias 90+3'