Najlepszy od siedmiu lat. Imponujące liczby Lewandowskiego w Hiszpanii

Robert Lewandowski uratował skórę FC Barcelonie w meczu z Valencią (1:0). Polak jest zabójczo skuteczny po przenosinach do stolicy Katalonii, a jego statystyki tylko to potwierdzają.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Getty Images / Silvestre Szpylma / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przez dużą część sobotniego spotkania podopieczni Xaviego bili głową w mur. Valencia CF dzielnie broniła się przed atakami FC Barcelony, która miała zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie swoją szansę zmarnował Robert Lewandowski, doświadczony napastnik trafił tylko w słupek.

Kapitan reprezentacji Polski zrehabilitował się w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Raphinha kapitalnie zagrał z głębi pola w kierunku wbiegającego Lewandowskiego. 34-latek zachował się jak prawdziwy lis pola karnego i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść FC Barcelony.

Najskuteczniejszy piłkarz ligi potwierdził swoją wysoką dyspozycję. Lewandowski strzelił 13 goli w 12 występach w barwach FC Barcelony w Primera Division. Jak podaje serwis "Opta", ostatnim zawodnikiem z większą liczbą bramek w 12 pierwszych meczach sezonu był Cristiano Ronaldo. W sezonie 2014/15 utytułowany Portugalczyk miał aż 20 goli na tym etapie rozgrywek.

34-latek świetnie spisuje się w nowych barwach i utrzymuje wysoką formę. Przed tegorocznymi mistrzostwami świata drużyna kadrowicza rozegra jeszcze trzy spotkania na wszystkich frontach.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski będzie królem strzelców ligi hiszpańskiej?