Remis w Żaganiu, porażka Górnika - wyniki sobotnich spotkań 13. kolejki gr.zachodniej II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie 13. kolejki gr.zachodniej II ligi. Czarni Żagań tylko zremisowali z Ruchem Radzionków 1:1. Z drużyn z czołówki trzy punkty zgarnął jedynie bydgoski Zawisza, który objął fotel wicelidera.

W tym artykule dowiesz się o:

Pojedynek w Żaganiu obserwowało blisko dwa tysięcy kibiców. Miejscowi musieli jednak długo się napracować, aby doprowadzić do remisu, bowiem już w 37. minucie niefrasobliwość żagańskich obrońców wykorzystał doświadczony Piotr Gierczak. Czarni wyrównali dopiero na trzy minuty przed końcem, kiedy do siatki rywali trafił Paschal Ekwueme. - Chłopcy stanęli na wysokości zadania mimo iż przeciwnik naszpikowany był zawodnikami z ekstraklasową przeszłością. Stwarzaliśmy sytuacje po których mogliśmy mecz wygrać. Szkoda tej straconej przypadkowej bramki w pierwszej połowie - podsumował wydarzenia na boisku szkoleniowiec Czarnych Zbigniewie Smółka.

Trzynasta kolejka spotkań zdecydowanie należała do gospodarzy, bowiem tylko na dwóch boiskach triumfowali przyjezdni. Tak było między innymi w Toruniu, gdzie Zagłębie już po pierwszej połowie mogło cieszyć się z trzech punktów. Bardzo ważne zwycięstwo odniosła też Miedź Legnica. Po serii porażek i niepowodzeń zespół Janusza Kudyby ograł we Wrocławiu miejscową Ślęzę. W stolicy Dolnego Śląska wszystko rozstrzygnęło się po przerwie, kiedy Burski w 53. minucie przebiegł z piłką pół boiska i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Pauksztowi. Napastnik Miedzi w ten sposób ustrzelił także zwykłego hat-tricka.

Coraz gorzej wygląda sytuacja Unii Janikowo. W meczu o "sześć punktów" janikowianie nie sprostali Turowi Turek i do bezpieczniej strefy zespół Zbigniewa Kieżuna traci już osiem oczek. Po dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczyli Mateusz Machaj oraz Marcin Krzywicki. Coraz bliżej czołówki jest też GKS Tychy. W sobotnie popołudnie śląska ekipa okazała się lepsza od Bałtyku Gdynia. Doskonale w bramce gospodarzy spisywał się Suchański, który w 82. minucie powstrzymał szarżę Jędrzeja Florka. - "Suchy" był dzisiaj bez wątpienia naszym najlepszym zawodnikiem. Wygrana cieszy tym bardziej, że Bałtyk to naprawdę świetnie poukładana drużyna. W drugiej połowie graliśmy bardzo zachowawczo, baliśmy się straty wyrównującej bramki. Z wyjątkiem jednej sytuacji, nasza obrona spisywała się jednak bez zarzutu - stwierdził opiekun tyszan Mirosław Smyła.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 13.KOLEJKI GR.ZACHODNIEJ II LIGI:

GKS Tychy - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0)

1:0 - Kasprzyk 20'

Zawisza Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 2:1 (0:0)

0:1 - Olszak 48'

1:1 - Bojas 71'

2:1 - Magdziński 77''

Czarni Żagań - Ruch Radzionków 1:1 (0:1)

3:2 - Machaj 77'

Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 2:0 (2:0)

1:0 - Mizgajski 6'

2:0 - Jeremicz 31'

Polonia Słubice - Górnik Polkowice 1:0 (0:0)

1:0 - Marcinkowski 87'

Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:3)

0:1 - Filipowicz 28'

0:2 - Lachowski 43'

0:3 - Pajączkowski 45'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!