Istne szaleństwo. Zobacz, jak Podolski trafił z połowy

Tego po prostu nie dało się zrobić lepiej. Strzałem z kilkudziesięciu metrów Lukas Podolski pokonał bramkarza Pogoni Szczecin, a sympatycy Górnika Zabrze nie mogli wyjść z podziwu.

Rafał Szymański
strzał Podolskiego z połowy boiska Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał Podolskiego z połowy boiska
Rozpędzony Górnik Zabrze zmierzył się z Pogonią Szczecin w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Pierwsza część gry zakończyła się remisem 1:1, bo tuż przed przerwą Luka Zahović odpowiedział na trafienie Aleksandra Paluszka.

Początek drugiej odsłony był piorunujący w wykonaniu podopiecznych Bartoscha Gaula. Kanji Okunuki dał prowadzenie gościom. Po chwili rezultat podwyższył Szymon Włodarczyk, który trafił do siatki po asyście Lukasa Podolskiego.

W sobotnim starciu ostatnie słowo należało właśnie do mistrza świata z 2014 roku. Podolski zaprezentował małą próbkę swoich umiejętności w 73. minucie. Kibice nie przywykli do takich obrazków.

Podolski otrzymał podanie od Norberta Wojtuszka, następnie dostrzegł, że z bramki Pogoni wysunięty jest Bartosz Klebaniuk i wręcz idealnie przymierzył z ponad połowy boiska. Piłka wpadła za kołnierz nieopierzonego 20-latka. Młody golkiper na długo zapamięta lekcję od gwiazdy Górnika.

Komentatorzy Canal+ Sport byli zdumieni. - On cale nie musi dużo biegać na boisku. Podolski po prostu wszystko widzi i ma fantastycznie ułożoną lewą nogę. Bartkowi Klebaniukowi przytrafiła się bramka w pucharze, gdzie doświadczony Tomasz Nowak z Rekordu Bielsko-Biała też strzelił gola z połowy - wspomniał Maciej Murawski.

Ostatecznie zabrzanie zwyciężyli 4:1 na terenie "Portowców". Podolski zdobył dopiero drugą bramkę w tym sezonie ligowym. Utytułowany gracz zaliczył też sześć asyst przy trafieniach kolegów.

Czy Podolski strzelił najładniejszego gola w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy?