• MŚ 2022
  • Skoki

Drużyna Casha wypunktowała Manchester United! Porażka Fabiańskiego w derbach

W trenerskim debiucie Unaia Emery'ego Aston Villa sensacyjnie pokonała Manchester United 3:1. Łukasz Fabiański nie uratował West Ham United w spotkaniu z Crystal Palace (1:2). Z kolei Newcastle United rozbiło 4:1 Southampton FC.

Rafał Szymański
radość piłkarzy Aston Villi PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Aston Villi
Unai Emery zastąpił Stevena Gerrarda na ławce trenerskiej i szybko wpłynął na grę "The Villans". W starciu z Manchesterem United gospodarze otworzyli wynik po siedmiu minutach, gdy Leon Bailey wygrał pojedynek sam na sam z Davidem De Geą. Prowadzenie podwoił chwilę później Lucas Digne, który wręcz idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

Po pierwszych 45 minutach Aston Villa remisowała 1:1 z "Czerwonymi Diabłami". Tuż przed zejściem do szatni Luke Shaw zdecydował się na strzał z ostrego kąta i Jacob Ramsey zupełnie zmienił tor lotu piłki. Ostatecznie ten gol został zapisany na konto młodego Anglika.

Ramsey wyszedł wyjątkowo zmotywowany na drugą połowę. W 49. minucie rywalizacji 21-latek uderzył pod poprzeczkę ustalając rezultat na 3:1 dla Aston Villi. W niedzielę na prawej stronie defensywy 90 minut rozegrał Matty Cash. Niestety, Jan Bednarek nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Losy meczu derbowego West Ham United - Crystal Palace (1:1) rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Autorem pierwszego trafienia był Said Benrahma. Algierczyk przeprowadził indywidualną akcję, uwolnił się spod opieki obrońców i strzałem z dystansu zaskoczył Vicente Guaitę. Łukasz Fabiański skapitulował natomiast po mocnym uderzeniu Wilfrieda Zahy. Crystal Palace wyprowadziło szybki kontratak w czwartej minucie doliczonego czasu. Ładnym uderzeniem popisał się Michael Olise, Francuzowi pomógł jeszcze Aaron Cresswell i Fabiański znowu musiał wyciągać piłkę z siatki.

W tym momencie na najniższym stopniu podium plasuje się Newcastle United. W 15. kolejce Premier League "Sroki" rozprawiły się z Southampton. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a gole dla Newcastle strzelili kolejno: Miguel Almiron, Chris Wood, Joe Willock i Bruno Guimaraes. Jedyną bramkę dla "Świętych" zdobył Romain Perraud.

Aston Villa - Manchester United 3:1 (2:1)
1:0 - Leon Bailey 7'
2:0 - Lucas Digne 11'
2:1 - Jacob Ramsey (s.) 45'
3:1 - Jacob Ramsey 49'

West Ham United - Crystal Palace 1:2 (1:1)
1:0 - Said Benrahma 20'
1:1 - Wilfried Zaha 41'
1:2 - Michael Olise 90+4'

Southampton FC - Newcastle United 1:4 (0:1) 0:1 - Miguel Almiron 35' 0:2 - Chris Wood 58' 0:3 - Joe Willock 62' 1:3 - Romain Perraud 89' 1:4 - Bruno Guimaraes 90+1'