Nie mogło być inaczej. Tak "Lewy" został oceniony przez hiszpańskie media

PAP/EPA / Jesus Diges / Na zdjęciu: Gil Manzano wyrzucił Roberta Lewandowskiego z boiska w meczu Osasuny z FC Barceloną

Robert Lewandowski nie zapamięta dobrze występu we wtorkowym meczu z Osasuną. Polski napastnik otrzymał czerwoną kartkę już w 31. minucie. Hiszpańskie media nie miały dla niego litości. "Trudno to wytłumaczyć" - czytamy.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie tak zapewne Robert Lewandowski wyobrażał sobie mecz FC Barcelony z Osasuną w ramach 14. kolejki Primera Division. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik za uderzenie łokciem rywala (więcej przeczytasz TUTAJ).

Mimo gry w osłabieniu już od 31. minuty "Duma Katalonii" poradziła sobie z przeciwnikiem i wygrała wtorkowe spotkanie 2:1 po bramkach Pedriego oraz Raphinhi. Ten drugi wszedł na boisko kilka minut wcześniej i dał Blaugranie trzy punkty w końcowych minutach.

Pozytywny wynik nie wpłynął na oceny Roberta Lewandowskiego, co było do przewidzenia. "Sport" wystawił mu notę "2".

"Otrzymał pierwszą żółtą kartkę, a potem miał swoje sytuacje z Davidem Garcią, którego uderzył łokciem. To oznaczało drugą żółtą kartkę i wyrzucenie go z boiska. Miał jeden strzał, który zatrzymał Aitor Fernandez" - czytamy.

Jeszcze surowszy był portal eldesmarque.com, który ocenił występ napastnika FC Barcelony na "1". "Niesamowite. Trudno to wytłumaczyć, że piłkarz z takim doświadczeniem widzi dwie żółte kartki w trzydzieści minut" - napisano.

Za to dziennik "Mundo Deportivo" zapamiętał występ Roberta Lewandowskiego także ze strzału, który wybronił golkiper Osasuny Aitor Fernandez. Uderzenie nazwano "najbardziej godnym uwagi". "Zobaczył żółtą kartkę za złapanie Nacho Vidala i kolejną za uderzenie Davida Garcii podczas walki w powietrzu - podsumowano.

Wygrana FC Barcelony we wtorkowym spotkaniu oznacza powiększenie przewagi tego zespołu nad Realem Madryt w tabeli La Liga do pięciu punktów. Kolejny mecz drużyna Xaviego rozegra dopiero po mistrzostwach świata w Katarze (31 grudnia) z Espanyolem.