Sześć goli na Old Trafford. Odwet Manchesteru United

Matty Cash był zmiennikiem w nieudanym dla Aston Villi meczu z Manchesterem United. Drużyna z Old Trafford awansowała do najlepszej szesnastki Pucharu Ligi Angielskiej dzięki zwycięstwu 4:2.

piłkarze Manchesteru United Getty Images / Matthew Peters / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Manchester United czekał zaledwie przez kilka dni na możliwość zrehabilitowania się za porażkę 1:3 z Aston Villą w Premier League. Do starcia o punkty doszło w Villa Park i nie minął kwadrans, a podopieczni Erika ten Haga mieli dwubramkową stratę do przeciwnika. Później nie zdołali jej odrobić w całości. Przegrana z zespołem z Birmingham przerwała serię dziewięciu meczów bez porażki Manchesteru United.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że w rewanżu w ramach Pucharu Ligi Angielskiej padnie aż sześć goli. Ta część meczu była bezbramkowa. Przez pół godziny przewaga Manchesteru United w posiadaniu piłki przełożyła się na zaledwie jedno uderzenie. Z kolei Aston Villa praktycznie nie zbliżała się do bramki strzeżonej przez Martina Dubravkę.

Po przerwie na boisku zrobiło się już wesoło, a Manchester United zapewnił sobie awans do najlepszej szesnastki pucharu zwycięstwem 4:2. Co prawda Aston Villa dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale nacieszyła się nim w sumie przez siedem minut. Riposty gospodarzy były błyskawiczne, a po raz pierwszy objęli prowadzenie dzięki samobójczemu zagraniu Tyrone'a Mingsa. Gol na 4:2 padł już w doliczonym czasie.

Matty Cash przyglądał się meczowi z ławki rezerwowych do 74. minuty, a Jan Bednarek nie znalazł się w kadrze z powodów regulaminowych.

Manchester United - Aston Villa 4:2 (0:0)
0:1 - Ollie Watkins 48'
1:1 - Anthony Martial 49'
1:2 - Diogo Dalot (sam.) 61'
2:2 - Marcus Rashford 67'
3:2 - Tyrone Mings (sam.) 78'
4:2 - Scott McTominay 90'

MU: Martin Dubravka - Diogo Dalot, Harry Maguire, Victor Lindelof (74' Lisandro Martinez), Tyrell Malacia - Scott McTominay, Fred (62' Christian Eriksen) - Marcus Rashford (82' Casemiro), Bruno Fernandes, Donny Van de Beek (62' Anthony Elanga) - Anthony Martial (62' Alejandro Garmacho)

AV: Robin Olsen - Ashley Young (74' Matty Cash), Enzi Konsa (59' Tyrone Mings), Calum Chambers, Ludwig Augustinsson (80' Lucas Digne) - Douglas Luiz, John McGinn, Boubacar Kamara - Jacob Ramsay (59' Leon Bailey), Danny Ings (59' Emiliano Buendia), Ollie Watkins

Żółte kartki: McTominay, Maguire, Fernandes (MU) oraz Douglas Luis, Young, Bailey (AV)