Uff, Glik wrócił do gry po długiej pauzie. I to tuż przed mundialem

Tuż przed mistrzostwami świata Kamil Glik zdążył wrócić na boisko. Obrońca Benevento Calcio rozegrał 90 minut przeciwko SPAL (2:1). Patryk Peda nie dokończył tego meczu. Adrian Benedyczak (Parma) zdobył bramkę w wygranym 3:1 meczu z Cittadellą.

Rafał Szymański
Kamil Glik Getty Images / Simone Arveda / Kamil Glik
Kamil Glik opuścił pięć spotkań ligowych Benevento Calcio. Trener wystawił go w podstawowym składzie na sobotnią rywalizację ze SPAL. Defensor pokazał się z dobrej strony, a jego drużyna wygrała 2:1 po trafieniach Salvatore Esposito oraz Riccardo Capelliniego. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Antonino La Guminy.

Antybohaterem meczu okazał się inny Polak. Patryk Peda w 62. minucie został ukarany czerwonym kartonikiem i osłabił ekipę SPAL.

Benevento z Glikiem w składzie zanotowało pierwsze zwycięstwo w Serie B od dziewięciu tygodni, aczkolwiek nadal znajduje się w strefie spadkowej. Poczynaniom środkowego obrońcy z pewnością przyglądał się Czesław Michniewicz. W zeszły czwartek selekcjoner kadry rozesłał powołania na mistrzostwa świata i uwzględnił gracza Benevento na 26-osobowej liście.

Z kolei Adrian Benedyczak tego samego dnia błysnął formą strzelecką w spotkaniu z AS Citadella. Młody napastnik był autorem trzeciej bramki dla Parmy Calcio. W samej końcówce meczu wynik ustalił Mirko Antonucci. Benedyczak zaliczył premierowe trafienie w sezonie 2022/23.

SPAL - Benevento Calcio 1:2 (1:0)
1:0 - Salvatore Esposito 10'
1:1 - Riccardo Capellini 74'
1:2 - Antonino La Gumina 77'

Parma Calcio 1913 - AS Cittadella 3:1 (1:0)
1:0 - Enrico Del Prato 17'
2:0 - Drissa Camara 57'
3:0 - Adrian Benedyczak 67'