Ależ to były bramki! Anglicy wypunktowali Irańczyków [WIDEO]

To jest bardzo pewne wejście w mundial piłkarskiej reprezentacji Anglii. Drużyna Garetha Southgate'a już w pierwszej połowie meczu z Iranem zapakowała rywalom trzy bramki.

Krzysztof Sędzicki
Na zdjęciu mecz Anglia - Iran na MŚ 2022 PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu mecz Anglia - Iran na MŚ 2022
Wicemistrzowie Europy są faworytami grupy B, gdzie obok Iranu przyjdzie im zmierzyć się także z USA i Walią. Wprawdzie początkowo Synom Albionu trudno było się przebić przez irańską defensywę, która często uciekała się do fauli. Jednak im dalej w mecz, tym coraz większą przewagę mieli Anglicy.

W 35. minucie padła pierwsza bramka dla Wyspiarzy. Po bardzo ładnej akcji i kilku podaniach w tempie wrzutkę Luke'a Shawa głową na bramkę zamienił Jude Bellingham. 19-latek debiutuje na mistrzostwach świata i już może pochwalić się golem na nich.

Po kolejnych ośmiu minutach było już 2:0 dla reprezentacji Anglii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, reprezentanci Iranu nie potrafili skutecznie wybić piłki. Ostatecznie zgranie Harry'ego Maguire'a trafiło kilkanaście metrów przed bramkę na stopę Bukayo Saki. Gracz Arsenalu uderzył mocno i precyzyjnie, prosto do siatki.

W pierwszej z czternastu (!) doliczonych minut do pierwszej połowy spotkania (co ma związek m.in. z kontuzją bramkarza reprezentacji Iranu - więcej informacji TUTAJ), Anglia podwyższyła prowadzenie na 3:0. Po mocnym strzale Raheema Sterlinga piłka została wybita przez obrońców, ale trafiła pod nogi Harry'ego Kane'a. Piłkarz Tottenhamu Hotspur dośrodkował precyzyjnie w pole karne do Sterlinga, który pokonał Ahmada Nourollahiego.

Bramki z meczu Anglia - Iran można zobaczyć poniżej.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)