Japońscy kibice robią furorę. To zdjęcie obiegło świat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Brad Smith/ISI Photos / Na zdjęciu: japoński kibic podczas meczu MŚ 2022 Japonia - Niemcy
Getty Images / Brad Smith/ISI Photos / Na zdjęciu: japoński kibic podczas meczu MŚ 2022 Japonia - Niemcy
zdjęcie autora artykułu

Barwni, entuzjastyczni i niezwykle kulturalni. Japońscy kibice zachwycają piłkarski świat podczas mundialu w Katarze. Sieć obiegło kolejne zdjęcie. Tym razem chodzi o zabawny transparent.

Najpierw Katarczycy byli zaskoczeni zachowaniem gości z Japonii. Choć ich drużyna nie zagrała w meczu otwarcia mundialu, to oni i tak postanowili pojawić się na stadionie. Po zakończeniu spotkania w ramach MŚ 2022 chwycili za worki i zaczęli sprzątać. Świat obiegło też zdjęcie po meczu Japonia - Niemcy, po którym japońscy kibice zbierali papierki, plastikowe butelki i wszelkie śmieci, jakie po sobie zostawili. Szybko stało się jasne, że nie tylko kibice wykazują się godnym pochwały zachowaniem. Pięknie zachowali się także piłkarze, którzy, przed opuszczeniem stadionu, zrobili po sobie porządki w szatni.

ZOBACZ WIDEO: Eksperci komentują zachowanie Michniewicza. "Cieszy mnie ta dyskusja"

Zostawili też symboliczne prezenty w postaci łabędzi wykonanych tradycyjną sztuką składania papieru (origami). To jednak nie wszystkie obrazki, jakie do teraz krążą po mediach społecznościowych. Furorę robi też japoński kibic (zdjęcie u góry artykułu), który podczas meczu Japonia - Niemcy, za pośrednictwem napisu na transparencie, postanowił podziękować szefowi za to, że może z trybun obejrzeć mecze podczas mundialu.

fot. Getty Images
fot. Getty Images

"Dear My BOSS Thank you For MY 2 WEEK OFF" napisał Japończyk na wyrwanej z zeszytu kartce papieru. W tłumaczeniu na język polski znaczy to: "Drogi szefie, dziękuję za dwa tygodnie wolnego". Japończycy to kibice przez duże "K".

Źródło artykułu: