Co za parada! Tak Szczęsny obronił karnego [WIDEO]

Mecz Polska - Arabia Saudyjska dostarcza wielkich emocji. Przy prowadzeniu 1:0 dla naszej kadry rywale otrzymali rzut karny. Fantastycznie jednak zarówno pierwszy strzał, jak i dobitkę obronił Wojciech Szczęsny. To trzeba zobaczyć!

Dawid Franek
Wojciech Szczęsny ze świetną paradą Twitter / TVP Sport / Wojciech Szczęsny ze świetną paradą
Po pierwszych meczach Mistrzostw Świata 2022 w "polskiej" grupie to sensacyjnie Arabia Saudyjska objęła prowadzenie. Saudyjczycy przystąpili do spotkania z naszą reprezentacją z celem zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej turnieju.

Tymczasem w 39. minucie Polskę na prowadzenie wyprowadził Piotr Zieliński. Mało brakowało, a rywale mogliby szybko wyrównać stan gry.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Arabia Saudyjska otrzymała dyskusyjnego karnego. Saleh Al Shehri został według arbitra sfaulowany przez Krystiana Bielika.

Do "jedenastki" podszedł Salem Al-Dawsari, ale Wojciech Szczęsny wyczuł jego intencje. Jeden z Saudyjczyków dopadł jeszcze do piłki i próbował zdobyć gola z dobitki. Tutaj również górą był Szczęsny. Przy naszym bramkarzu od razu pojawiło się wielu kolegów z zespołu, dziękując mu za efektowne parady.