Legia poradziła sobie bez gwiazdy. Bez niespodzianki w meczu Rakowa

Przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy idą pełną parą. Legia Warszawa bez Carlitosa w składzie pewnie pokonała drugoligowy Motor Lublin (4:0). Raków Częstochowa postawił się PSV Eindhoven, ale ostatecznie przegrał 2:4.

Rafał Szymański
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
To był pokaz siły drużyny Kosty Runjaicia. W sobotnim sparingu z Motorem Lublin piłkarze Legii Warszawa urządzili sobie trening strzelecki. Wynik spotkania strzałem głową otworzył Maik Nawrocki. Przed zmianą stron "Wojskowi" wykorzystali karygodny błąd rywali i Maciej Rosołek wpakował piłkę do pustej bramki.

Warszawianie nie poprzestali na dwóch golach. W 69. minucie Igor Strzałek odnalazł się w polu karnym i pokonał bramkarza Motoru. Ozdobą meczu było uderzenie z dystansu Mattiasa Johanssona. Szwed fantastycznie przymierzył z kilkunastu metrów, ustalając rezultat 4:0.

Osłabiona Legia nie dała żadnych szans ekipie z eWinner II ligi. W składzie ekstraklasowicza zabrakło Carlitosa. Jak ustalił portal legionisci.com, podczas treningu Hiszpan został kopnięty przez jednego z kolegów i w efekcie odnowiła mu się kontuzja prawej łydki.

Z silniejszym rywalem mierzył się aktualny lider PKO Ekstraklasy. Przebywający na zgrupowaniu w Holandii Raków Częstochowa nieźle spisał się w meczu kontrolnym z PSV Eindhoven. Strzelanie rozpoczął Gustav Berggren, a przed przerwą do siatki trafił również Ivi Lopez. Gospodarze odpowiedzieli natomiast bramkami Simona Colyna i Noniego Madueke.

Druga połowa ułożyła się po myśli PSV. Holendrzy zwyciężyli 4:2 z Rakowem po golach Yorbe Vertessena oraz Savio.

Legia Warszawa - Motor Lublin 4:0 (2:0)
1:0 - Maik Nawrocki 20'
2:0 - Maciej Rosołek 40'
3:0 - Igor Strzałek 69'
4:0 - Mattias Johansson 79'

PSV Eindhoven - Raków Częstochowa 4:2 (2:2)
0:1 - Gustav Berggren 33'
1:1 - Simon Colyn 38'
2:1 - Noni Madueke 40'
2:2 - Ivi Lopez (k.) 44'
3:2 - Yorbe Vertessen 72'
4:2 - Savio 80'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków utrzyma przewagę nad Legią w tabeli PKO Ekstraklasy?