Nieprawdopodobne, z kim Argentyna przegrała na mundialu w Katarze

Argentyna sięgnęła po tytuł mistrza świata w Katarze. Podczas całego turnieju reprezentacja ta przegrała tylko jeden mecz. Ten, w którym absolutnie nikt się tego nie spodziewał.

PS
piłkarze reprezentacji Argentyny PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Argentyny
Argentyna po 36 latach oczekiwania znów z mistrzowskim tytułem! Niesamowity finał z Francją rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi byli zawodnicy z Ameryki Południowej. Wcześniej, w ciągu 90 minut podstawowych i dogrywki, padł remis 3:3.

W całych mistrzostwach w Katarze Argentyna przegrała tylko jedno spotkanie - otwierające z Arabią Saudyjską (1:2). To była wówczas wielka sensacja, bo Lionel Messi i spółka od razu znaleźli się w trudnej sytuacji.

Później jednak Argentyna pokonała Meksyk i Polskę, dzięki czemu z pierwszego miejsca wyszła z grupy. W fazie pucharowej Messi strzelał bramkę w każdym meczu Argentyńczyków. Zawodnicy Lionela Scaloniego w 1/8 pokonali Australię, w ćwierćfinale potrzebowali rzutów karnych, aby pokonać Holandię, w ćwierćfinale rozprawili się z Chorwacją 3:0, a finał rozstrzygnęła seria jedenastek.

To dopiero drugi przypadek w historii, kiedy późniejszy mistrz świata zaczął turniej od porażki w pierwszym meczu. Dokładnie tak samo w 2010 roku wystartowała Hiszpania, która na początek fazy grupowej uległa Szwajcarii (0:1), ale na koniec sięgnęła po tytuł.

To był finał marzeń! Argentyna wygrywa po horrorze!

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)