Napastnicy Górnika błysnęli skutecznością. Wstydliwe potknięcie Korony

Górnik Zabrze bez większego trudu poradził sobie w meczu kontrolnym z Rot-Weiss Essen (3:1). Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja trzecioligowego Kocaelisporu Kulubu z Koroną Kielce.

Rafał Szymański
piłkarze Górnika Zabrze PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
Sobotni sparing ułożył się pod dyktando podopiecznych Bartoscha Gaula. Po pierwszych 45 minutach Górnik Zabrze miał jednobramkową przewagę nad Rot-Weiss Essen za sprawą Amadeja Marosy. Po chwili na listę strzelców mógł wpisać się Lukas Podolski, lecz trafił w słupek.

Tuż po zmianie stron pierwszy raz swoją obecność na murawie zaznaczył Piotr Krawczyk, natomiast niemiecki trzecioligowiec odpowiedział bramkę Aurela Loubongo. 16 minut przed upływem regulaminowego czasu Krawczyk skompletował dublet i ustalił końcowy rezultat na 3:1 dla zabrzan.

Przebywająca na zgrupowaniu w Turcji Korona Kielce zmierzyła się tamtejszym Kocaelisporem Kulubu. Zespół z tamtejszej trzeciej ligi szybko przeszedł do konkretów i objął prowadzenie dzięki bramce Okana Ekena w trzeciej minucie. Potem Kubilay Yavuz wykorzystał swoją "jedenastkę".

Dawid Błanik wszedł na boisko w 46. minucie i kilkadziesiąt sekund później skierował piłkę do siatki strzałem z rzutu karnego. W ostatecznym rozrachunku Kocaelispor wygrał 3:1 z przedstawicielem PKO Ekstraklasy, bo w 82. minucie Adrian Sandach skapitulował po uderzeniu Mehmeta Saka.

Rot-Weiss Essen - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)
0:1 - Amadej Marosa 44'
0:2 - Piotr Krawczyk 48'
1:2 - Aurel Loubongo 55'
1:3 - Piotr Krawczyk 74'

Kocaelispor Kulubu - Korona Kielce 3:1 (2:0)
1:0 - Okan Eken 3'
2:0 - Kubilay Yavuz (k.) 43'