Pogoń Szczecin naprawiła wielki błąd bramkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin.
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Szczecin.

Katastrofalne zachowanie Dantego Stipicy kosztowało Pogoń Szczecin stratę gola w sparingu z Petrolulem Ploiesti. Po przerwie klub z PKO Ekstraklasy odwrócił wynik na 2:1 głównie dzięki Pontusowi Almqvistowi.

Ten mecz był dla Pogoni pierwszym od 13 listopada i zwycięstwa 2:1 z Radomiakiem na zakończenie rundy jesiennej w PKO Ekstraklasie. Drużyna Jensa Gustafssona to jedyna w lidze, która przez ponad dwa miesiące nie zmierzyła się z jakimkolwiek przeciwnikiem. Dwie gry wewnętrzne nie były równie poważnymi sprawdzianami.

Nowy rok, taka sama forma Dantego Stipicy jak w poprzednim. W 15. minucie bramkarz Pogoni podarował gola na 1:0 Petrolulowi Ploiesti. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego złapanie piłki było teoretycznie prostym zadaniem, ponieważ blisko Chorwata nie znajdował się przeciwnik. Stipica chwytał jednak futbolówkę jak rybę w rwącym strumieniu i po chwili została ona wpakowana do siatki przez Mathausa. Rumuński zespół dzięki tej bramce prowadził do zmiany stron.

W przerwie 10 zmian w Pogoni, a najważniejsze okazało się wprowadzenie Pontusa Almqvista. Szwed mocno pomógł w odwróceniu wyniku z 0:1 na 2:1. Almqvist wywalczył rzut karny, z którego wyrównał Sebastian Kowalczyk, a później oddał efektowne uderzenie do bramki po wymianie podań z byłym kadrowiczem Paulo Sousy. Almqvist powrócił na boisko po jeszcze dłuższej przerwie niż pozostali piłkarze Pogoni, ponieważ stracił końcówkę rundy jesiennej z powodu kontuzji.

Portowcy są na zgrupowaniu w tureckim Belek. W niedzielę rozegrają sparing z innym rumuńskim zespołem FCSB Bukareszt, a trzecim ich przeciwnikiem będzie Karabach Agdam.

Pogoń Szczecin - Petrolul Ploiesti 2:1 (0:1) 0:1 - Mathaus 15' 1:1 - Sebastian Kowalczyk (k.) 68' 2:1 - Pontus Almqvist 72'

Pogoń: Dante Stipica - Linus Wahlqvist (46' Paweł Stolarski), Konstantinos Triantafyllopoulos (46' Benedikt Zech), Kamil Drygas (46' Mariusz Malec), Leonardo Koutris (46' Leonardo Borges) - Damian Dąbrowski (46' Alexander Gorgon), Mateusz Łęgowski (46' Rafał Kurzawa) - Adrian Przyborek (46' Mariusz Fornalczyk), Wahan Biczachczjan (46' Sebastian Kowalczyk), Kamil Grosicki (46' Marcel Wędrychowski) - Luka Zahović (46' Pontus Almqvist)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?