Raków Częstochowa rozbił pucharowego rywala Lecha Poznań!

Kapitalny występ Rakowa Częstochowa w sparingowej potyczce z Karabachem Agdam. Lider tabeli PKO Ekstraklasy zwyciężył aż 3:0!

Szymon Mierzyński
Vladislavs Gutkovskis WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Vladislavs Gutkovskis
Podopieczni Marka Papszuna mierzyli się z mistrzem Azerbejdżanu, który latem ubiegłego roku rywalizował z Lechem Poznań w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów (wygrał dwumecz 5:2).

Pierwszy gol dla Rakowa padł w 10. minucie po świetnym strzale Iviego Lopeza sprzed pola karnego.

Po przerwie dwukrotnie błysnął Vladislavs Gutkovskis, który najpierw trafił do siatki płaskim uderzeniem, a w końcówce ustalił rezultat bardzo ładną główką pod poprzeczkę.

Następny sparing wicemistrz Polski rozegra w poniedziałek, jego przeciwnikiem będzie FCSB Bukareszt.

Granie o stawkę zespół Marka Papszuna rozpocznie natomiast w sobotę 28 stycznia o godz. 15.00, gdy w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań.

Aktualnie Raków zajmuje 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 41 pkt. (ma 9 "oczek" przewagi nad Legią Warszawa).

Karabach Agdam - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 - Ivi Lopez 10'
0:2 - Vladislavs Gutkovskis 47'
0:3 - Vladislavs Gutkovskis 85'

Skład Rakowa Częstochowa: Vladan Kovacević - Stratos Svarnas, Tomas Petrasek (71' Adrian Gryszkiewicz), Milan Rundić (71' Bogdan Racovitan), Fran Tudor (65' Wiktor Długosz), Gustav Berggren (65' Giannis Papanikolaou), Giannis Papanikolaou (29' Ben Lederman), Patryk Kun (46' Jean Carlos Silva), Bartosz Nowak (65' Sebastian Musiolik), Fabian Piasecki (46' Vladislavs Gutkovskis), Ivi Lopez (71' Marcin Cebula).