Miedź Legnica przeszła próbę generalną. Skończyła się fatalnie

Miedź Legnica ma za sobą ostatni sparing przed inauguracją rundy wiosennej. Drużyna Grzegorza Mokrego nie może być zadowolona, bo przegrała 2:3, mimo że prowadziła już różnicą dwóch goli.

Szymon Mierzyński
piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Beniaminek zaczął starcie z 12. zespołem serbskiej ekstraklasy znakomicie i potrzebował zaledwie 22 minut, by zapewnić sobie solidne prowadzenie. Oba gole zdobył Angelo Henriquez, który najpierw trafił do siatki po dośrodkowaniu Giannisa Massourasa, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z rywali.

Na tym jednak ofensywne popisy Miedzi się zakończyły. Jeszcze przed przerwą FK Mladost Lucani złapał kontakt, zaś po zmianie stron całkowicie odwrócił losy spotkania i ostatecznie zwyciężył 3:2.

Legniczanie kończą zgrupowanie w tureckim Belek i w czwartek powrócą do Polski.

Pierwszy tegoroczny mecz o stawkę czeka zespół Grzegorza Mokrego w piątek, 27 stycznia o godz. 18.00. W ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy podejmie Radomiaka Radom.

Aktualnie beniaminek zajmuje ostatnie, 18. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 pkt. Do bezpiecznej strefy traci 5 "oczek".

FK Mladost Lucani - Miedź Legnica 3:2 (1:2)
0:1 - Angelo Henriquez 12'
0:2 - Angelo Henriquez (k.) 22'