Warta Poznań zwycięska w próbie generalnej przed ligą. Zdecydował gol w końcówce

Zwycięska próba generalna Warty Poznań przed inauguracją rundy wiosennej. Zieloni pokonali Dukagjini Kline 1:0 po golu Wiktora Pleśnierowicza.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Naprzeciw podopiecznych Dawida Szulczka stanęła 5. drużyna ekstraklasy Kosowa. Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje strzeleckie, na większe emocje musieliśmy poczekać do drugiej.

Po zmianie stron warciarze wypracowali przewagę i w 86. minucie udokumentowali ją zwycięskim golem. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Kiełb, a piłkę do siatki głową skierował Wiktor Pleśnierowicz.

Poznaniacy wygrali 1:0 i teraz czekają już na pierwszy wiosenny mecz o stawkę. W sobotę 28 stycznia o godz. 15.00, w ramach 18. kolejki PKO Ekstraklasy, zmierzą się w Grodzisku Wlkp. z Rakowem Częstochowa.

Po wznowieniu rozgrywek ekipa Dawida Szulczka rozegra jeszcze trzy potyczki kontrolne - z Unią Swarzędz (29.01), Śląskiem II Wrocław (04.02) oraz KKS 1925 Kalisz (11.02).

Aktualnie zieloni zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 pkt.

Warta Poznań - Dukagjini Kline 1:0 (0:0)
1:0 - Wiktor Pleśnierowicz 86'

Skład Warty Poznań: Adrian Lis (46' Jędrzej Grobelny) - Wiktor Pleśnierowicz (46' Kamil Kościelny), Robert Ivanov, Dawid Szymonowicz (70' Wiktor Pleśnierowicz, 87' Mateusz Lechowicz), Jan Grzesik (80' Dimitrios Stavropoulos), Niilo Maenpaa (87' Jakub Paszkowski), Michał Kopczyński (46' Miłosz Szczepański), Konrad Matuszewski (80' Jakub Kiełb), Kajetan Szmyt (87' Jakub Wajman), Enis Destan (60' Szymon Sarbinowski), Miguel Luis (70' Enis Destan).