Bundesliga: porażka zespołu Gikiewicza i Gumnego. Kamiński zmieniony w przerwie

W 18. kolejce Bundesligi VfL Wolfsburg (Jakub Kamiński) przegrał z Werderem Brema 1:2, zaś FC Augsburg (Rafał Gikiewicz, Robert Gumny) poległ w starciu z SC Freiburg (1:3).

Tomasz Rosiński
Rafał Gikiewicz (FC Augsburg) PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz (FC Augsburg)
Wolfsburg w ostatnim czasie wygrywał mecz za meczem i liczył, że w sobotę uda mu się przedłużyć zwycięską serię w niemieckiej ekstraklasie do siedmiu triumfów z rzędu.

Początek spotkania był niemrawy z obydwu stron, ale to gospodarze w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas rzut karny podyktowany za zagranie ręką Yannicka Gerhardta pewnie wykorzystał lider Werderu, czyli Niclas Fuellkrug.

Po zmianie stron przyjezdni ruszyli do ataku, ale już bez Jakub Kamiński, którego w przerwie zmienił Egipcjanin Omar Marmoush.

Wilki walczyły o doprowadzenie do wyrównania, lecz ich katem okazał się Fuellkrug, który w końcowej fazie potyczki skompletował dublet po podaniu od Mitchella Weisera. Natomiast bramkę kontaktową, a zarazem honorową zdobył po rzucie rożnym Kevin Paredes.

Również Augsburg, którego barwy reprezentują bramkarz Rafał Gikiewicz oraz pomocnik Jakub Kamiński, musiał uznać wyższość rywala. Freiburg dobrze wszedł w mecz i już w 13. minucie po strzale Michaela Gregoritscha z dość ostrego kąta objął prowadzenie.

Drużyna z Augsburga odpowiedziała kwadrans później za sprawą Mergima Berishy, który bez większych problemów trafił z jedenastego metra.

W dalszej fazie rywalizacji w zasadzie dzielili i rządzili gospodarze, którzy już w 30. minucie odzyskali prowadzenie. Ritsu Doan wyłożył piłkę jak na tacy Lucasowi Holerowi, a ten dopełnił formalności z bliskiej odległości pakując piłkę do siatki. Kropkę nad "i" na finiszu spotkania postawił Philipp Lienhart.