Drużyna Zalewskiego znalazła sposób na Empoli. Dwa szybkie ciosy

Podopieczni Jose Mourinho szybko pozbawili złudzeń Empoli FC. AS Roma zwyciężyła 2:0, a Nicola Zalewski został zmieniony tuż przed końcowym gwizdkiem.

Rafał Szymański
radość piłkarzy AS Romy PAP/EPA / ANGELO CARCONI / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Romy
W sobotę rzymianie walczyli o punkty z drużyną środka tabeli Serie A. Już od pierwszego gwizdka gospodarze narzucili swoje warunki gry i po kilkudziesięciu sekundach wyszli na prowadzenie.

Pierwszego gola wypracował Paulo Dybala. Argentyńczyk dokładnie dośrodkował z narożnika boiska, zaś Roger Ibanez uwolnił się spod opieki rywali i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Zawodnicy Jose Mourinho przeprowadzili niemal identyczną akcję cztery minuty później. W roli asystenta ponownie wystąpił Dybala, ale tym razem piłka trafiła na głowę ustawionego na piątym metrze Tammy'ego Abrahama. Bramkarz Empoli FC nie zdążył z reakcją na uderzenie Anglika.

Dybala był w wybornej formie. Napastnik mógł sam wpisać się na listę strzelców, lecz strzelił obok lewego słupka.

"Giallorossi" ostrzeliwali bramkę przyjezdnych na początku drugiej części gry. W jednej akcji Guglielmo Vicario zatrzymał Dybalę, Stephena El Sharaawy'ego i na dodatek instynktownie interweniował nogami po dobitce Abrahama. To mocny kandydat do miana najefektowniejszej parady w tym sezonie Serie A.

Rezultat się nie zmienił w drugich 45 minutach. AS Roma utrzymała dwubramkową przewagę i zameldowała się na trzecim miejscu w stawce. W czwartej minucie doliczonego czasu Diego Llorente zastąpił Nicolę Zalewskiego. Reprezentant Polski zszedł z murawy mając żółtą kartkę na koncie. Sebastian Walukiewicz nie podniósł się z ławki rezerwowych Empoli FC.

AS Roma - Empoli FC 2:0 (2:0) 1:0 - Roger Ibanez 2' 2:0 - Tammy Abraham 6'