The Championship: gol Krystiana Bielika, jego drużyna pokonała faworyta

Bardzo udany wieczór dla Krystiana Bielika! Polak zdobył bramkę, a jego Birmingham City pokonało West Bromwich Albion 2:0.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie, gdy kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Hannibal Mejbri. Tunezyjczyk wykorzystał złe ustawienie stojącego w bramce Davida Buttona i pokonał go sprytnym strzałem w odkryty narożnik.

Krystian Bielik natomiast błysnął na początku drugiej połowy. Wtedy Mejbri asystował dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a Polak główkował przy słupku i Button był bez szans.

Dla reprezentanta naszego kraju, który spędził na boisku 90 minut był to pierwszy gol w obecnym sezonie The Championship. W poprzednich 21 występach miał na koncie jedną asystę.

Birmingham City zwyciężyło 2:0, gromadzi teraz 38 pkt. i zajmuje 16. miejsce w tabeli.