Paris Saint-Germain zdominowane w hicie kolejki Ligue 1

W hitowym meczu 23. kolejki Ligue 1 2022/2023 broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain przegrało na wyjeździe z AS Monaco 1:3. To kolejna w krótkim czasie porażka PSG, które niedawno przegrało z Olympique'm Marsylia w Pucharze Francji.

Tomasz Rosiński
Mohamed Camara (z lewej) i Neymar (z prawej) PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Mohamed Camara (z lewej) i Neymar (z prawej)
Sobotnie starcie PSG z Monaco zapowiadało się bardzo ciekawie, a więcej szans na zwycięstwo dawano liderowi z Paryża. Jednakże ekipa z Monako potrafi grać przeciwko paryżanom, zaś ostatnia potyczka tych drużyn zakończyła się remisem 1:1.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Aleksandr Gołowin dopadł do piłki odbitej od Wissama Ben Yeddera i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Mistrz Francji słabo spisywał się w defensywie, czego efektem była druga bramka dla podopiecznych Philippe'a ClementaKrepin Diatta pod polem karnym PSG odebrał piłkę 17-letniemu El Chadaille Bitshiabu i zagrał ją do Ben Yeddera, który huknął po długim rogu i pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Kiedy wydawało się, że AS Monaco jest o krok strzelenia trzeciego gola, zawodnicy prowadzi przez Christophe'a Galtiera zdobyli bramkę kontaktową. W 39. minucie spotkania Juan Bernat płasko dośrodkował z lewej strony pola karnego, a formalności dopełnił Warren Zaire-Emery.

Taki obrót sprawy jakby tylko podrażnił gospodarzy, którzy tuż przed przerwą odzyskali dwubramkową przewagę. Eliesse Ben Seghir zagrał świetne, prostopadłe podanie do Wissama Ben Yeddera, który wygrał pojedynek sam na sam z Donnarummą. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Po zmianie stron Monaco w zasadzie starało się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalało mistrzowi Francji na zbyt wiele. Mimo zmian, gra paryskiego zespołu w drugiej połowie batalii nie uległa poprawie.

Natomiast drużyna z Monako mogła podwyższyć swoje prowadzenie, lecz Gianluigi Donnarumma poradził sobie z groźnymi uderzeniami w wykonaniu Breela Embolo oraz Takumiego Minamino. Ostatecznie AS Monaco pokonało paryżan 3:1.