Gwiazdor Legii przekombinował. Opłakany efekt [WIDEO]

Josue mógł zapewnić zwycięstwo Legii Warszawa, ale Karol Niemczycki wykazał się refleksem i obronił jego strzał z 11. metrów. Mecz "Wojskowych" z Cracovią zakończył się remisem 2:2.

Rafał Szymański
strzał Josue Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał Josue
Emocji spotkaniu pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią nie brakowało. Podopieczni Jacka Zielińskiego zaskoczyli defensywę gospodarzy w dziewiątej minucie, kiedy Michał Rakoczy znalazł sposób na Kacpra Tobiasza.

Warszawianie dopiero po zmianie stron odpowiedzieli na gola "Pasów". Michal Siplak sfaulował Pawła Wszołka w polu karnym i po chwili sędzia Piotr Lasyk przyznał Legii "jedenastkę".

Kosta Runjaić do strzału wyznaczył Josue. Filar Legii podszedł do piłki i uderzył w sam środek pod poprzeczkę. Przytomnie zachował się jednak Karol Niemczycki, który wyczekał przeciwnika. Bramkarz Cracovii zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

Później swoją obecność na murawie zaznaczył Maik Nawrocki. Z kolei Jakub Jugas i Tomas Pekhart wpisali się na listę strzelców w ostatnich 10 minutach. Obie drużyny musiały zadowolić się remisem 2:2.

To był drugi niewykorzystany rzut karny Josue w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Dorobek czterokrotnego reprezentanta Portugalii w bieżących rozgrywkach ligowych to to 19 goli oraz pięć asyst.