VAR "zabrał" gola Lewandowskiemu. Zobacz sytuację

Robert Lewandowski efektownie złożył się do uderzenia i wydawało się, że musnął piłkę. Niestety, sędzia uznał, że autorem gola na 2:2 był jego klubowy kolega.

Rafał Szymański
próba strzału Lewandowskiego Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: próba strzału Lewandowskiego
Do drugiej połowy trzeba bo czekać na bramki na Camp Nou. W 50. minucie Marcos Alonso najwyżej wyskoczył do piłki i uderzeniem głową rozpoczął strzelanie w spotkaniu pomiędzy FC Barceloną a Manchesterem United.

"Czerwone Diabły" odpowiedziały już po kilkudziesięciu sekundach, kiedy to Marcus Rashford przeprowadził indywidualną akcję i również wpisał się na listę strzelców. Wynik na 2:1 dla Manchesteru United w 59. minucie podwyższył Jules Kounde, który niefortunnie interweniował i zdobył bramkę samobójczą.

14 minut przed upływem regulaminowego czasu Katalończycy zdołali doprowadzić do wyrównania. Raphinha wrzutką z prawego skrzydła szukał w polu karnym Roberta Lewandowskego.

Reprezentant Polski znalazł nić porozumienia z Brazylijczykiem, próbował efektownie uderzyć piętką i jak się okazało, nie trafił w piłkę. W ostatecznym rozrachunku trafienie zostało zapisane na konto Raphinhi.

Skrzydłowy ma swoje pięć minut. W 2023 roku Raphinha zdobył już pięć bramek i tyle samo razy asystował kolegom w barwach FC Barcelony.

Źródło: Viaplay

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski znajdzie drogę do siatki w rewanżowym starciu z Manchesterem United?