Głośne transfery, fatalny wynik. Falstart Kotwicy Kołobrzeg

Na razie sprowadzenie bardzo doświadczonych ligowców nie pomogło Kotwicy Kołobrzeg. Beniaminek przegrał 1:3 ze Zniczem Pruszków i pokazał na boisku niewiele ciekawego. Po komplet punktów sięgnął Hutnik Kraków.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Mocarstwowe na skalę II ligi wzmocnienia Kotwicy robiły wrażenie w zimowym oknie transferowym. W podstawowym składzie Marcina Płuski znaleźli się sprowadzeni przed rundą wiosenną Adam Frączczak, Łukasz Sierpina i Łukasz Kosakiewicz. Na ławce rezerwowych zasiedli i czekali na swoje minuty Paweł Łysiak czy Grzegorz Goncerz.

Kotwica zaliczyła falstart, ponieważ już w 3. minucie straciła gola. Znicz miał rzut wolny na wysokości pola karnego, a precyzyjne dośrodkowanie Jurija Tkaczuka zostało wykorzystane przez ustawionego przy dalszym słupku Dmytra Juchymowicza. Nic nie zaradził Miłosz Garstkiewicz w bramce lidera i cała drużyna musiała gonić wynik.

Dopiero po kilkunastu minutach Kotwica doszła do siebie i zaczęła odpowiadać groźnymi atakami. Absolutnie nie można jednak było mówić o dominacji zespołu znad morza, a raczej o wyrównaniu się meczu. Niezmiennie Miłosz Garstkiewicz musiał interweniować częściej niż Miłosz Mleczko w bramce Znicza. Dopiero w 36. minucie znany z Lecha Poznań golkiper wykazał się na przedpolu.

W 41. minucie zagotowało się w polu karnym Znicza po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny. Piłka spadła na głowie Łukasza Kosakiewicza, a ten główkował celnie w bramkę gospodarzy. Na wysokości zadania stanął Miłosz Mleczko i nie pozwolił na odrobienie strat w pierwszej połowie. Tym samym Kotwica zeszła na przerwę do szatni bardzo niezadowolona. Nie potrafiła ona odpowiedzieć na wcześnie straconego gola.

Po przerwie Kotwica zdołała doprowadzić do remisu 1:1. W 50. minucie piłka trafiła przed pole karne Znicza do Michała Cywińskiego, a ten wypracował sobie miejsce do oddania strzału, ułożył piłkę na lewej stopie i znalazł dalszy narożnik w bramce Miłosza Mleczki. Zresztą niewiele po golu Cywińskiego była szansa na wbicie piłki do siatki pruszkowian po raz drugi.

Znicz musiał zareagować i zrobił to. W 56. minucie piłka trafiła do Jakuba Wójcickiego, z którym nie poradzili sobie dwaj zawodnicy Kotwicy. Damian Kostkowski zdarzył się z kompanem z zespołu, a Wójcicki oddał dwa uderzenia. Drugie okazało się wystarczające do pokonania Miłosza Garstkiewicza i zdobycia prowadzenia 2:1.

Piłkarze Znicza byli już trudni do powstrzymania i korzystali bezlitośnie z przestrzeni na połowie Kotwicy. Najskuteczniejszy drugoligowiec Maciej Firlej ułożył sobie piłkę na stopie przed polem karnym i pokonał dokładnym uderzeniem w okienko źle ustawionego Miłosza Garstkiewicza. W 65. minucie zrobiło się 3:1 dla zespołu z Mazowsza po pięknym golu.

Po komplet punktów sięgnął w sobotę Hutnik Kraków, który pokonał 1:0 GKS Jastrzębie dzięki wcześnie zdobytej bramce przez Marcina Wróbla. Pozostałe dwa spotkania zakończyły się bezbramkowym remisem. KKS 1925 Kalisz nie potrafił objąć prowadzenia w tabeli, ponieważ podzielił się punktami z Olimpią Elbląg. Bez goli również w rywalizacji Wisły Puławy z Siarką Tarnobrzeg.

20. kolejka eWinner II ligi:

Znicz Pruszków - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 - Dmytro Juchymowicz 3'
1:1 - Michał Cywiński 50'
2:1 - Jakub Wójcicki 56'
3:1 - Maciej Firlej 65'

GKS Jastrzębie - Hutnik Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Marcin Wróbel 6'

KKS 1925 Kalisz - Olimpia Elbląg 0:0

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?