Niespodziewani bohaterzy derbów Madrytu. Potknięcie Realu! [WIDEO]

Atletico Madryt objęło prowadzenie za sprawą Jose Marii Gimeneza, ale Real odpowiedział premierowym trafieniem Alvaro Rodrigueza. Obie bramki padły po uderzeniach głową.

Rafał Szymański
gol Gimeneza Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Gimeneza
W drugiej połowie emocji na Santiago Bernabeu nie brakowało. Angel Correa wszedł na murawę po zmianie stron i 18 minut później został ukarany czerwonym kartonikiem przez sędziego.

Podopieczni Diego Simeone grali w osłabieniu, a mimo to sforsowali defensywę "Królewskich". W 78. minucie Antoine Griezmann precyzyjnie dograł w pole karne, natomiast Jose Maria Gimenez wygrał pojedynek powietrzny. Z kolei Thibaut Courtois nie miał większych szans na interwencję po silnym strzale Urugwajczyka.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii odpowiedzieli pięć minut przed upływem regulaminowego czasu. W roli asystenta wystąpił Luka Modrić, który zacentrował z rzutu wolnego. Alvaro Rodriguez dynamicznie wbiegł w pole karne i również oddał strzał głową. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka, po czym wylądowała w siatce. Było to premierowe trafienie 18-latka na poziomie Primera Division.

W 23. kolejce ligi hiszpańskiej Atletico zatrzymało Real - sobotnie derby zakończyły się remisem 1:1. Na ten moment ekipa Carlo Ancelottiego ma siedmiopunktową stratę do prowadzącej w tabeli FC Barcelony. "Duma Katalonii" rozegrała o jeden mecz mniej od madrytczyków.

Korona Kielce brutalnie sprowadzona na ziemię. "Nie dało się niczego wycisnąć"

Czy Real zdoła odrobić straty w tabeli do lidera?