Piłkarz Warty Poznań trafił do Fortuna I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Jakóbowski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Jakóbowski
zdjęcie autora artykułu

Michał Jakóbowski już nie jest piłkarzem Warty Poznań. W środę doświadczony skrzydłowy oficjalnie przeniósł się do Chojniczanki Chojnice.

Po rundzie jesiennej 30-latek otrzymał od zielonych wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy i trener Dawid Szulczek nie brał go już pod uwagę przy budowaniu kadry na wiosnę. Piłkarz występował jedynie w sparingach.

W środę Michał Jakóbowski rozwiązał umowę z Wartą i na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Chojniczanki. Z I-ligowcem zawarł kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023.

Doświadczony skrzydłowy ma pomóc beniaminkowi w wywalczeniu utrzymania. Na razie sytuacja ekipy z Chojnic jest bardzo trudna. Po 23 kolejkach podopieczni Krzysztofa Brede zajmują przedostatnie, 17. miejsce w tabeli. Mają tylko 19 pkt. - o 3 mniej niż Odra Opole, która plasuje się aktualnie na ostatniej bezpiecznej lokacie.

Jakóbowski grał w Warcie od początku 2018 roku. W edycji 2019/2020 wywalczył z nią awans do PKO Ekstraklasy.

W listopadzie 2019 roku 30-latek wbił gola swojemu nowemu pracodawcy. Zieloni wygrali wtedy z Chojniczanką 2:0, a zawodnik ten trafił do siatki pod koniec pierwszej połowy.

ZOBACZ WIDEO: Tego bramkarz się nie spodziewał. Co on zrobił?!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty