Ile?! Trudno uwierzyć w tę informację o "Lewym"

571 - tyle dni temu Robert Lewandowski strzelił ostatniego gola na Stadionie Narodowym. Niemoc "Lewego" w domu reprezentacji trwa blisko 7 godzin. Czy przerwie ją w poniedziałkowym meczu eliminacji Euro 2024 z Albanią? Pierwszy gwizdek o godz. 20:45.

Maciej Kmita
Robert Lewandowski długo czeka na gola na Stadionie Narodowym Getty Images / Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto / Robert Lewandowski długo czeka na gola na Stadionie Narodowym
Robert Lewandowski jest absolutnym królem Stadionu Narodowego. W 28 występach na tym obiekcie zdobył aż 27 bramek - zdecydowanie najwięcej w 11-letniej historii areny. Co ciekawe, nie ma w Europie zawodnika, który w piłce reprezentacyjnej byłby równie skuteczny na jednym stadionie.

"Lewy" trafiał na Narodowym do siatki 16 różnych rywali. Jego gol to też dobra wróżba dla drużyny narodowej - Polska nie przegrała na stołecznym obiekcie meczu, w którym jej kapitan wpisał się na listę strzelców, a takich gier było 17.

Problem w tym, że ostatni raz zrobił to ponad półtora roku temu - w rozegranym 2 września 2021 roku meczu eliminacji MŚ 2022 z Albanią (4:1). Od tego trafienia minęło dokładnie 571 dni. W tym czasie wystąpił na Narodowym w czterech meczach reprezentacji Polski i nie zdobył ani jednej bramki.

Jego niemoc na Narodowym trwa już 414 minut, czyli blisko 7 spędzonych na murawie Narodowego godzin. Lewandowski nie potrafił w tym czasie pokonać golkiperów Anglii (90), San Marino (66), Belgii (90) i Holandii (90), a we wspomnianym meczu z Albanią po golu rozegrał jeszcze 78.

414 minut bez gola na Narodowym to osobisty niechlubny rekord "Lewego". Poprzedni, ustanowiony między wrześniem 2013 a czerwcem 2015 roku, pod tym względem pobił już o 50 minut.

Czy poniedziałkowym meczu z Albanią historia zatoczy koło i "Lewy" przerwie czarną serię na PGE Narodowym? Pierwszy gwizdek spotkania 2. kolejki eliminacji Euro 2024 o godz. 20:45. Relacja tekstowa na WP SportoweFakty.