KKS postraszył Legię, ale w lidze zahamował

KKS 1925 Kalisz dzielnie walczył w przegranym 0:1 półfinale Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa. Po odpadnięciu z tych rozgrywek podopieczni Bartosza Tarachulskiego ponieśli dwie porażki w eWinner II lidze. Tym razem 1:2 z Pogonią Siedlce.

piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze KKS 1925 Kalisz
KKS zapłacił w Siedlcach wysoką cenę za faule popełnione we własnym polu karnym. Pogoń zdobyła oba gole na miarę zwycięstwa 2:1 właśnie z jedenastek, których skutecznym egzekutorem był Mateusz Majewski.

Łukasz Ostrowski przyznał pierwszy rzut karny gospodarzom za faul Kasjana Lipkowskiego na Marcinho. W 56. minucie Mateusz Majewski nie dał się wyprowadzić z równowagi wcześniejszymi dyskusjami i przy strzale zmylił Macieja Krakowiaka. Przy drugim rzucie karnym w 64. minucie bramkarz kaliszan już wyczuł intencję Majewskiego, ale nie zapobiegł kolejnemu nieszczęściu po faulu Nikodema Zawistowskiego.

KKS jeszcze próbował gonić, ale było go stać tylko na jednego gola Bartosza Gęsiora na 1:2 w 77. minucie. Zmiennik wykorzystał dogranie innego zawodnika wprowadzonego z ławki rezerwowych Daniela Kamińskiego. Już w doliczonym czasie była szansa na trzeciego gola Pogoni, jednak Maciej Krakowiak pokonał w sytuacji sam na sam Damiana Nowaka.

Kaliszanie pozostali na piątym miejscu w tabeli, a ich strata do miejsc premiowanych awansem wynosi dwa punkty. Z kolei podopieczni Marka Saganowskiego oddalili się na sześć "oczek" od strefy spadkowej.

Pogoń Siedlce - KKS 1925 Kalisz 2:1 (0:0)
1:0 - Mateusz Majewski (k.) 56'
2:0 - Mateusz Majewski (k.) 64'
2:1 - Bartosz Gęsior 77'

Pogoń: Maciej Kikolski - Przemysław Misiak, Tomasz Lewandowski, Michał Rutkowski, Krystian Miś, Marcinho (83' Jakub Sinior), Bartosz Wicenciak (70' Tomasz Mamis), Ernest Dzięcioł, Damian Szuprytowski, Cezary Demianiuk, Mateusz Majewski (70' Damian Nowak)

KKS: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski, Wiktor Smoliński (77' Karol Smajdor), Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Kasjan Lipkowski (57' Daniel Kamiński), Bartłomiej Putno (66' Jakub Głaz), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Kamil Koczy, Piotr Giel (66' Bartosz Gęsior)

Żółte kartki: Marcinho, Dzięcioł, Misiak, Demianiuk (Pogoń) oraz Lipkowski, Kendzia, Kamiński, Borecki (KKS)

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?