Gorąco w Hiszpanii. Wytykają to Lewandowskiemu

FC Barcelona pokonała w niedzielę Atletico Madryt 1:0. Więcej niż o trzech punktach dla Blaugrany mówi się w Hiszpanii o braku formy u Roberta Lewandowskiego. Jedna sprawa została przez dziennikarzy podkreślona bardzo wyraźnie.

Dawid Franek
Robert Lewandowski Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Chodzi przede wszystkim o niemoc strzelecką Roberta Lewandowskiego w tym roku kalendarzowym. Dziennik "Sport" pogrubioną czcionką zaznaczył, że "Lewandowski strzelił gola tylko w jednym ze swoich ostatnich 10 meczów (dublet przeciwko Elche)". Podkreślono przy tym, że to jego najgorsza passa od wiosny 2016 roku.

W Hiszpanii panuje pewnego rodzaju zdziwienie tym stanem rzeczy, ponieważ jeszcze do przerwy mundialowej nic nie zapowiadało takiego spadku formy u polskiego napastnika.

"Sport" nie stara się w żaden sposób wybielać Lewandowskiego. Dziennikarze podkreślają, że Polak potrafi zachwycać swoją techniką, ale w jego wypadku najważniejsze są bramki, a tych od długiego czasu brakuje.

"Był bardziej zaangażowany w grę zespołu niż w poprzednich meczach, z technicznymi popisami, które olśniły publiczność na Spotify Camp Nou, ale popełniał też błędy, które były niestosowne dla napastnika na swoim poziomie" - pisze "Sport".

Nie zabrakło także wzmianki o sytuacji, w której FC Barcelona powinna zdobyć bramkę na 2:0. W 76. minucie Lewandowski powinien podawać do Raphinhi, ale tego nie zrobił. Oddał strzał na bramkę, który okazał się niecelny.

Hiszpanie nie mają wątpliwości, że z taką dyspozycją Lewandowski będzie drżał o tytuł króla strzelców do samego końca. Obecnie ma na koncie 17 bramek w LaLiga, a drugi w klasyfikacji Karim Benzema zgromadził trzy gole mniej.

Lewandowski zszokował świat. "Trudno było zasnąć"

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy w najbliższym czasie Robert Lewandowski przełamie niemoc strzelecką?