Majówkowe strzelanie w Orlen Ekstralidze. 28 goli w sześciu meczach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / GKS Górnik Łęczna - Piłka Nożna Kobiet / Na zdjęciu: piłkarki Górnika Łęczna

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w Orlen Ekstralidze piłkarek, ale wciąż nie znamy tego najważniejszego. GKS Katowice i TME SMS Łódź w 19. kolejce odniosły zwycięstwa i dalej mają tyle samo punktów w tabeli.

Jednak te wygrane przyszły w zgoła odmiennych okolicznościach. Katowiczanki długo męczyły się u siebie z Pogonią Dekpol Tczew. Gola na wagę trzech punktów zdobyła w 86. minucie Amelia Bińkowska, dzięki czemu GieKSa mogła cieszyć się z szesnastej wygranej w tym sezonie.

Z kolei broniące tytułu mistrzowskiego piłkarki TME SMS-u Łódź wybrały się do Krakowa na mecz z AZS-em UJ. Prowadzenie objęły w 3. minucie dzięki Paulinie Filipczak, ale kilkadziesiąt sekund później je straciły po golu z rzutu karnego Anny Zapały. Lecz w 13. minucie Anna Rędzia trafiła do krakowskiej bramki po błędzie obrony Jagiellonek, a po kolejnych dziesięciu minutach Katarzyna Konat zamknęła głową dośrodkowanie Wiktorii Zieniewicz z rzutu wolnego i było 3:1 dla gości.

Wynik spotkania na 4:1 dla zespołu Marka Chojnackiego ustaliła rezerwowa Magdalena Dąbrowska w drugiej minucie doliczonego czasu gry. A kibice już zacierają sobie ręce na następny weekend, bo w niedzielę 7 maja o 19:45 mecz na szczycie i - być może - także o mistrzostwo kraju. Na stadionie Widzewa TME SMS podejmie GKS Katowice.

Zespół z Łodzi, podobnie jak AZS UJ, czeka jednak 3 maja półfinał Orlen Pucharu Polski. Pierwszy z nich zmierzy się z Pogonią Szczecin, który w tej kolejce pokonał u siebie 4:2 Hydrotruck Radom, choć w 72. minucie po golu Oliwii Malesy przegrywał 1:2. Jednak gole Roksany Ratajczyk w 83, Patrycji Michalczyk i Emilii Zdunek w samej końcówce pozwoliły ekipie z Pomorza Zachodniego wyrwać trzy punkty.

Ostatni z uczestników półfinału rozgrywek o krajowe trofeum, czyli AP Orlen Gdańsk zremisował bezbramkowo u siebie z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Ekipa z Trójmiasta tym samym oddaliła się od strefy spadkowej o kolejny punkt. Nad jedenastym Sportisem KKP Bydgoszcz gdańszczanki mają już sześć oczek przewagi.

A bydgoszczanki w minioną sobotę przyjęły srogie lanie od Górnika Łęczna. Wicemistrzynie kraju wygrały u siebie 9:0 i sprawiły, że zespół Macieja Gościniaka coraz bardziej okopuje się w strefie spadkowej razem z Hydrotruckiem Radom.

Ostre strzelanie urządziły sobie też piłkarki Śląska Wrocław w Koninie. Drużyna Piotra Jagieły rozbiła Medyka Polomarket 6:1.

Wyniki 19. kolejki Orlen Ekstraligi:

AZS UJ Kraków - TME SMS Łódź 1:4 (1:3) 0:1 - Paulina Filipczak 3' 1:1 - Anna Zapała 4' - z karnego 1:2 - Anna Rędzia 13' 1:3 - Katarzyna Konat 23' 1:4 - Magdalena Dąbrowska 90+2'

Medyk Polomarket Konin - Śląsk Wrocław 1:6 (1:2) 0:1 - Karolina Ostrowska 13' 0:2 - Katarzyna Białoszewska 28' 1:2 - Karlina Miksone 29' 1:3 - Oliwia Szymczak 48' - sam. 1:4 - Joanna Krzyżanowska 51' 1:5 - Joanna Wróblewska 85' 1:6 - Klaudia Adamek 89'

Pogoń Szczecin - Hydrotruck Radom 4:2 (1:0) 1:0 - Zuzanna Radochońska 37' 1:1 - Amelia Chmura 58' 1:2 - Oliwia Malesa 72' 2:2 - Roksana Ratajczyk 83' 3:2 - Patrycja Michalczyk 89' - z karnego 4:2 - Emilia Zdunek 90'

GKS Katowice - Pogoń Dekpol Tczew 1:0 (0:0) 1:0 - Amelia Bińkowska 86'

Górnik Łęczna - Sportis KKP Bydgoszcz 9:0 (2:0) 1:0 - Klaudia Lefeld 3' 2:0 - Oliwia Rapacka 13' 3:0 - Dominika Dereń 49' 4:0 - Julia Piętakiewicz 70' 5:0 - Klaudia Fabova 72' 6:0 - Katja Skupień 73' 7:0 - Jagoda Cyraniak 85' 8:0 - Oliwia Rapacka 89' 9:0 - Aleksandra Posiewka 90'

AP Orlen Gdańsk - Czarni Antrans Sosnowiec 0:0