Serie A: mistrz Włoch bezradny w Monzy. Zieliński kapitanem SSC Napoli, Bereszyński w końcu zagrał

W spotkaniu 35. kolejki Serie A 2022/23, niedawno koronowane na mistrza Włoch SSC Napoli, którego zawodnikami są Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński, przegrało na wyjeździe z AC Monza 0:2.

Tomasz Rosiński
Nicolo Rovella (z lewej) i Piotr Zieliński (z prawej) PAP/EPA / Roberto Bregani / Na zdjęciu: Nicolo Rovella (z lewej) i Piotr Zieliński (z prawej)
Co oczywiste Napoli przystępowało do niedzielnej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta z Piotrem Zielińskim w roli kapitana. Jednakże ekipa z Monzy upatrywała swojej szansy na korzystny wynik w tym, że trener rywali posłał do boju w zasadzie rezerwowy skład (na murawę wyszedł między innymi Bartosz Bereszyński), gdyż już wcześniej neapolitańczycy zapewnili sobie tytuł mistrza Włoch.

Sam początek potyczki należał do przyjezdnych, a już w 12 sekundzie niecelny strzał na bramkę strzeżoną przez Michele Di Gregorio oddał Zieliński.

Później inicjatywę przejęli gospodarze, zaś aktywny był Dany Mota, który starał się napędzać ofensywne poczynania podopiecznych Raffaele Palladino.

W 18. minucie AC Monza po świetnej akcji wyszła na prowadzenie. Wówczas po szybkiej wymianie podań przez miejscowych piłkarzy w polu karnym SSC Napoli Matteo Pessina w końcowej fazie zagrał piłkę tuż przed bramkę do Moty, który dopełnił formalności.

Ekipa z Neapolu grała zbyt wolno i przewidywalnie, a przez to nie potrafiła zaskoczyć dobrze ustawionej defensywy Monzy. Ostatecznie przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie postawa SSC Napoli nie poprawiła się, mimo iż na murawie pojawił się Chwicza Kwaracchelia. Natomiast gospodarze w 54. minucie za sprawą Andrei Petagny,
który technicznym uderzeniem dobił strzał Dany'ego Moty, zadali drugi cios przeciwnikowi.

Na dalszym etapie batalii zawodnicy prowadzeni przez Luciano Spallettiego szukali co najmniej bramki kontaktowej, lecz ani razu nie dał się pokonać dobrze dysponowany golkiper gospodarzy, Michele Di Gregorio. Tym samym czwarta w sezonie porażka neapolitańczyków stała się faktem.