Polacy dali popis w MLS! Ich zdobycze robią wrażenie

Nie zatrzymują się reprezentanci Polski grający w ekipie Charlotte FC. Karol Świderski i Kamil Jóźwiak ponownie mieli ogromny wkład w triumf swojej drużyny w rozgrywkach MLS.

Krzysztof Kaczmarczyk
Pewny strzał Karola Świderskiego Twitter / oficjalny profil Charlotte FC / Pewny strzał Karola Świderskiego
Zespół Charlotte FC tym razem mógł cieszyć się z wygranej 3:1 nad Atlantą United. Biało-Czerwoni nie zawiedli: Karol Świderski zdobył gola, Kamil Jóźwiak zaliczył asystę.

Świderski w 52. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Nasz napastnik spokojnie zmylił bramkarza i posłał piłkę w drugi róg bramki.

Dzięki jego bramce Charlotte prowadziło 2:0. Zaledwie pięć minut później różnica wynosiła już trzy gole.

Właśnie wtedy Jóźwiak posłał kapitalną piłkę w pole karne, po czym Justin Merem nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza rywali.

"Piękna piłka od Jóźwiaka" - napisano w mediach społecznościowych Charlotte FC.

Świderski w tym sezonie Major League Soccer zaliczył dziesięć występów, w których zanotował trzy gole i dwie asysty. Dorobek Jóźwiaka to dziewięć meczów, dwie bramki i cztery ostatnie podania.

Drużyna Polaków zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Po 12 meczach ma na swoim koncie 15 punktów - dziewięć mniej od liderującego New England Revolution.

Poniżej można zobaczyć trafienie Karola Świderskiego oraz asystę Kamila Jóźwiaka:

Czy Karol Świderski i Kamil Jóźwiak otrzymają powołania od Fernando Santosa?