Górnik rozbił Rozwój w meczu sparingowym

Górnik Zabrze rozgromił w meczu sparingowym Rozwój Katowice 6:1 (5:0). Drużyna wicelidera tabeli zaplecza ekstraklasy w starciu z III-ligowcem zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Mimo to, że na boisko wybiegli zawodnicy rezerwowi, nie mający na co dzień pewnego miejsca w pierwszym składzie górniczy zespół nie miał problemów z pokonaniem jedenastki trenera Damiana Galei, która także przyjechała w mocno eksperymentalnym składzie.

Marcin Ziach

Wynik spotkania otworzył w 8 minucie wystawiony w tym spotkaniu na prawym skrzydle Robert Trznadel. Osiem minut później kolejne trafienie dla zabrzańskiej drużyny zaliczył kontuzjowany w ostatnim czasie napastnik Dawid Jarka, a w 24 minucie do siatki bramki katowickiej drużyny trafił bośniacki napastnik Ensar Arifović. Na tym strzeleckich popisów zabrzan w pierwszej połowie jeszcze nie koniec. Chwilę po trafieniu Arifovicia do siatki Rozwoju po raz drugi trafił Jarka, a wynik pierwszej części spotkania na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry ustalił stoper Kamil Szymura.

Po ostrym strzelaniu w pierwszej połowie w drugiej części spotkania bramek padło znacznie mniej. Dla Górnika kolejne trafienie zaliczył Arifović, który w 67 minucie pokonał Jacka Gałkę strzałem z rzutu karnego. Autorem honorowego trafienia dla drużyny przyjezdnej był Michał Jędrowski, który Michala Vaclavika pokonał w 72 minucie spotkania. Zwycięstwo Górnika mogło być znacznie bardziej okazałe, gdyż zabrzanie mieli jeszcze dwie wyborne sytuacje strzeleckie. Niestety po uderzeniu Ensara Arifovicia piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Rozwoju, a po próbie strzału w wykonaniu Mariusza Gancarczyka trafiła w słupek.

Górnik Zabrze - Rozwój Katowice 6:1 (5:0)
1:0 - Trznadel 8'
2:0 - Jarka 16'
3:0 - Arifović 24'
4:0 - Jarka 29'
5:0 - Szymura 40'
6:0 - Arifović (k.) 67'
6:1 - Jędrowski 72'

Skład Górnika: Gala (46' Vaclavik) - Gancarczyk, Krotofil, Szymura, Marciniak - Trznadel, Kiżys (66' Krakowiak), Danch (61' Kmieć), Gross (66' Rabiej) - Jarka (56' Łysiak), Arifović.