Bruk-Bet Termalica Nieciecza wrócił z dalekiej podróży

Kandydat do awansu do PKO Ekstraklasy przegrywał po pierwszej połowie z Resovią, ale potrafił odwrócić wynik, a zwycięstwo 2:1 zapewnił sobie w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Bruk-Bet rozegrał drugi z rzędu mecz na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Radoslava Latala była Resovia. W poprzednim spotkaniu pokazali oni charakter i nawet konieczność grania w dziesięciu nie przeszkodziła w strzeleniu trzech goli Sandecji. Resovia dostała ostrzeżenie, że na ambitnych piłkarzy z Niecieczy trzeba uważać niezależnie od okoliczności.

Resovia w poprzednim meczu nie zapunktowała, ale napędziła strachu pewnemu już awansu Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Rzeszowianie nacisnęli w końcówce przegranego 1:2 meczu i mieli szansę na doprowadzenie do remisu. Ostatecznie jednak ich ofensywa była spóźniona. Podopieczni Mirosława Hajdy postarali się wykorzystać doświadczenie i sprawić problem innemu kandydatowi do wejścia do PKO Ekstraklasy.

Resovia zaatakowała na początku meczu i w 17. minucie utrudniła zadanie gościom strzałem na 1:0 Miłosza Kałahura. Rzeszowianie także w pierwszej połowie stracili piłkarza, a konkretnie ukaranego czerwoną kartką Rubena Hoogenhouta. Od 31. minuty jedenastu niecieczan atakowało dziesięciu zawodników Resovii.

Po przerwie przewaga liczebna została przekuta w dwa gole Bruk-Betu. Pomarańczowi zwyciężyli 2:1 dzięki strzałowi Murisa Mesanovicia w 80. minucie. W utrzymaniu korzystnego wyniku nie przeszkodziła w końcówce już czerwona kartka dla Mariusza Fornalczyka, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.