Zmiany w Warcie Poznań. Odchodzi dwóch ważnych piłkarzy

Kolejne decyzje kadrowe w Warcie. Z klubu odejdzie tego lata dwóch ważnych zawodników - Jan Grzesik oraz Robert Ivanov. Są też rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości innych.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Robert Ivanov WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Robert Ivanov
Wspomniana dwójka należała do kluczowych ogniw w ekipie Dawida Szulczka. Mniej istotną rolę odgrywał Enis Destan, który także opuści zielonych, bo jego wypożyczenie z Trabzonsporu dobiega końca.

Nowego pracodawcy może ponadto poszukiwać Nikolas Korzeniecki. On nie zdołał wywalczyć miejsca w składzie i nawet nie zadebiutował.

- Jeśli chodzi o rozstania, to prawie każdy przypadek jest inny. Czasami były to decyzje klubu, a czasami samych zawodników. Często jest tak, że jedna strona chce dalej współpracować, a druga nie chce lub też mimo wielkich chęci, nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań drugiej strony. Niestety, ale to jest naturalna kolej rzeczy w piłce nożnej i musimy się z tym pogodzić. Myślę, że możemy być zadowoleni z tego, że piłkarze, którzy stanowili o sile drużyny, spędzili tu parę ładnych lat - powiedział Tomasz Pasieczny, który pełni obowiązki dyrektora sportowego Warty.

Już wcześniej ogłoszono, że po 7,5 roku poznański zespół opuści Bartosz Kieliba. Doświadczony stoper przeszedł z nim drogę z III ligi do PKO Ekstraklasy.

Zieloni przedłużyli umowę ze Stefanem Saviciem, odejść natomiast może jeszcze Miłosz Szczepański, który był na Drogę Dębińską wypożyczony z Lechii Gdańsk. Klub z Trójmiasta postrzega go jako jedną z kluczowych postaci w walce o rychły powrót do elity.

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy

->Tabela domowa PKO Ekstraklasy

->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy

->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy)

->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

ZOBACZ WIDEO: Polak talizmanem Barcelony. "To dobry złodziej"
Ubytek którego z piłkarzy Warta odczuje bardziej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×