Robert Lewandowski powalczy? Znamy datę gali Złotej Piłki

Obecnym zdobywcą Złotej Piłki jest Karim Benzema. Prawdopodobieństwo, że obroni to trofeum jest praktycznie zerowe. Nowego laureata poznamy 30 października 2023 roku, co ogłosiło France Football.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Robert Lewandowski Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Złota Piłka kilka lat temu przestała być organizowana wspólnie przez redakcję "France Football" i FIFA. Federacja ma swoją nagrodę dla najlepszego piłkarza, Złotą Piłkę przyznaje jury powołane przez francuski tytuł.

Mimo rozstania to jednak wciąż ta nagroda wręczana przez dziennikarzy znad Sekwany jest tą najbardziej prestiżową. Po rozstaniu z FIFA zmieniono także zasady jej przyznawania. Wcześniej oceniano cały rok kalendarzowy, a obecnie patrzy się na sezon.

Na gali Złotej Piłki po sezonie 2021/2022 zwycięzca był bezdyskusyjny. Nagrodę pierwszy raz w karierze otrzymał Karim Benzema, który miał za sobą spektakularne rozgrywki na wszystkich płaszczyznach. Trudno przypuszczać, żeby miał ten tytuł obronić po wyjeździe do Arabii Saudyjskiej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że Złotą Piłkę za sezon 2022/2023 dostanie ktoś inny. Ostatecznego laureata tej nagrody poznamy już 30 października 2023 roku. Wówczas zorganizowana zostanie specjalna gala.

Przez długi czas wydawało się, że swoją ósmą Złotą Piłkę dostanie Lionel Messi. Druga część sezonu do grona kandydatów kazała dopisać Viniciusa Juniora oraz Erlinga Haalanda. Brazylijczyka już raczej można skreślić, ale Norweg w przypadku wygrania Ligi Mistrzów stanie się naprawdę poważnym kontrkandydatem dla Messiego.

Czytaj także:
- Upokorzona Borussia bez szans na powtórkę w kolejnych sezonach? Mistrzostwo odjechało na finiszu
- Wybuch paniki na stadionie. Tragiczny bilans

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×