Emocje sięgały zenitu. Ten gol dał awans Puszczy

Puszcza Niepołomice sprawiła nie lada niespodziankę w Niecieczy i wywalczyła awans do PKO Ekstraklasy. W wygranym 3:2 meczu na miano bohatera zapracował sobie Konrad Stępień.

Rafał Szymański
gol Stępnia Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Stępnia
Drużyna Tomasza Tułacza nie przestaje zaskakiwać. Najpierw Puszcza Niepołomice wyeliminowała Wisłę Kraków w półfinale baraży i w niedzielny wieczór ponownie pokazała klasę w meczu decydującym o awansie do PKO Ekstraklasy.

Worek z bramkami rozwiązał się tuż po zmianie stron, gdy na listę strzelców po stronie Bruk-Bet Termaliki Niecieczy wpisał się Tomas Poznar. Sześć minut później do wyrównania strzałem głową doprowadził Artur Siemaszko.

Wyjątkowym pechowcem okazał się Andrej Kadlec. Defensor wpakował piłkę do własnej bramki i dał prowadzenie Puszczy Niepołomice. Sędzia musiał jednak zarządzić dogrywkę po tym, jak Muris Mesanović zdobył bramkę na 2:2.

Na decydującego gola kibice obecni na stadionie w Niecieczy musieli czekać do 99. minuty. Lewą stroną boiska dynamicznie ruszył Hubert Tomalski, a następnie wypatrzył w polu karnym Konrada Stępnia. Obrońca sprawił, że Tomasz Loska trzeci raz musiał wyciągać piłkę z siatki.

Puszcza zwyciężyła 3:2 na terenie rywala, zapewniając sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej na 100-lecie klubu. Podopieczni Tułacza najpewniej będą rozgrywali swoje spotkania domowe na stadionie krakowskiej Wisły przy Reymonta.