El. Euro 2024: ładne gole i deklasacja w meczu Anglików z Macedonią Północną

Co za popis reprezentacji Anglii! W spotkaniu 4. kolejki eliminacji do Euro 2024 Anglicy rozbili u siebie Macedonię Północną aż 7:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Anglii PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Anglii
Anglicy z trzema zwycięstwami w poprzednich meczach eliminacji do ME przystępowała do poniedziałkowego starcia z Macedończykami w roli zdecydowanego faworyta.

Od startu konfrontacji podopieczni Gareth'a Southgate'a mocno ruszyli do przodu i już w 2. minucie Bukayo Saka oddał celny, groźny strzał, ale piłkę pewnie złapał Stole Dimitrievski.

Aktywni byli skrzydłowi gospodarzy, czyli Saka oraz Marcus Rashford, którzy napędzali kolejne ataki Synów Albionu.

Angielski zespół dopiął swego w 29. minucie potyczki. Wówczas Luke Shaw zagrał dobre podanie spod linii końcowej boiska, a Harry Kane z około 6 metrów tylko dopełnił formalności, pewnie trafiając do siatki.

Reprezentacja Anglii nie zamierzała zwalniać tempa i po chwili podwyższyła swoje prowadzenie. Tym razem świetnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Bukayo Saka, zaś asystę zaliczył Kyle Walker.

To nie był koniec popisów Anglików przed przerwą, którzy za sprawą Marcusa Rashforda zadali Macedończykom trzeci cios. Piłkarz Manchesteru United trafił z kilku metrów do pustej bramki po podaniu od Jordana Hendersona.

Wydawało się, że przyjezdni po zmianie stron nie mogą zagrać gorzej, a jednak...W przeciągu czterech minut Saka skompletował hat-tricka i było już 5:0 dla Anglii.

Później trafił jeszcze rezerwowy Kalvin Phillips, a rezultat pewnym uderzeniem z rzutu karnego ustalił kapitan swojej drużyny, Harry Kane.