Porażka Warty Poznań i dodatkowy problem trenera Dawida Szulczka

W przedostatnim sparingu przed inauguracją rundy jesiennej PKO Ekstraklasy Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wlkp. z Mladą Boleslav 0:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Starcie z 9. zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej w Czechach to jedna z dwóch prób generalnych zielonych. Druga rozpoczęła się o godz. 13.00, a jest nią mecz z III-ligową Polonią Środa Wlkp.

Trener Dawid Szulczek posłał do gry skład zbliżony do optymalnego, ale w trakcie rywalizacji dokonywał sporo zmian, nadal dając szansę warciańskiej młodzieży.

Jedyna bramka padła w 37. minucie, gdy po błędzie obrony gospodarzy, Daniel Marecek wyszedł na czystą pozycję i wygrał pojedynek z Adrianem Lisem. Poznaniacy próbowali odpowiedzieć, jednak całe spotkanie nie obfitowało w nadmiar sytuacji strzeleckich i więcej goli nie padło.

Przykrą informacją dla Dawida Szulczka jest przedwczesne zejście z boiska Wołodymyra Kostewycza. Ukrainiec wszedł do gry od początku drugiej połowy, lecz w 74. minucie musiał ją zakończyć. Podczas biegu, bez kontaktu z rywalem, doznał urazu mięśniowego.

Na inaugurację nowego sezonu PKO Ekstraklasy Warta Poznań zmierzy się w Grodzisku Wlkp. z Pogonią Szczecin. Ten mecz odbędzie się w piątek 21 lipca o godz. 18.00.

Warta Poznań - FK Mlada Boleslav 0:1 (0:1)
0:1 - Daniel Marecek 37'

Skład Warty Poznań: Adrian Lis - Jakub Bartkowski (64' Filip Jakubowski), Filip Jakubowski (46' Dario Vizinger), Dawid Szymonowicz, Kacper Przybyłko (46' Wołodymyr Kostewycz, 76' Jakub Wajman), Jakub Kiełb, Stefan Savić (82' Wiktor Kamiński), Miguel Luis (82' Natan Jóskowski), Mateusz Kupczak, Kajetan Szmyt (82' Niilo Maenpaa), Maciej Żurawski.