Beniaminkowie punktują w II lidze. Najmocniej zaskoczyła Polonia Bytom

Wszyscy beniaminkowie zapunktowali na inaugurację sezonu w II lidze. Polonia Bytom zaskoczyła typowaną do awansu Kotwicę Kołobrzeg i zwyciężyła nad morzem 1:0. Także Olimpia Grudziądz rozpoczęła rozgrywki od wygranej.

piłkarze Kotwicy Kołobrzeg Newspix / Kacper Pacocha / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Kotwica straciła miejsce premiowane awansem w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, po czym przegrała w półfinale barażów z Motorem. Drużyna Macieja Bartoszka pozostała na najniższym szczeblu centralnym, a trener dostał możliwość zbudowania kadry na swoich zasadach. Najgłośniejszym transferem Kotwicy było sprowadzenie do obrony Jakuba Rzeźniczaka.

Konfrontacja z Polonią Bytom była na początku dynamiczna. Kotwica postraszyła strzałami Patryka Pytlewskiego i Filipe Olivieiry, które obronił Eryk Mirus. Z kolei beniaminek odpowiedział dwoma szybkimi atakami, a groźniejszy z nich zakończył się strzałem w słupek Filipa Żagiela. Zespół z Górnego Śląska opanował sytuację na boisku i szczególnie kontrami sprawiał kłopot Rzeźniczakowi i spółce. Z remisu 0:0 po 45 minutach bardziej zadowolona powinna być Kotwica.

Polonia rozstrzygnęła mecz w 51. minucie. Kotwica została ukarana za kolejną stratę. Piłka powędrowała przed pole karne, a stamtąd świetnie przy bliższym słupku przymierzył Dawid Wolny. Były napastnik zespołu z Kołobrzegu zaskoczył mocnym kopnięciem Oskara Pogorzelca. Kotwica nie potrafiła odpowiedzieć czymś ciekawym do końca meczu i beniaminek wrócił do Bytomia z kompletem punktów.

Także inny beniaminek Olimpia Grudziądz zwyciężył na przywitanie ze szczeblem centralnym. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego podjęła spadkowicza Sandecję Nowy Sącz i wygrała 3:1. Najskuteczniejszym piłkarzem tego meczu był Kostiantyn Czernij, który zdobył dwa gole. Sandecja odpowiedziała tylko na pierwszego z nich. W sobotę zagrała również Stal Stalowa Wola, która zremisowała 0:0 z GKS-em Jastrzębie.

Trzy bramki i trzy czerwone kartki w meczu Hutnika Kraków ze Skrą Częstochowa. Drużyna z Małopolski wygrała 3:0, a jednego z goli strzelił sprowadzony latem napastnik Deniss Rakels. Skra już w przerwie dokonała trzech zmian w jedenastce, ale nie pomogło to w opanowaniu sytuacji na boisku.

KKS 1925 Kalisz rozegrał pierwszy mecz pod wodzą trenera Pawła Ozgi. Zespół z Wielkopolski podjął Radunię Stężyca, z którą Ozga rywalizował w przeszłości poza szczeblem centralnym. Radunia prowadziła 1:0 od 10. minuty i po strzale Szymona Nowickiego starała się kontrolować wydarzenia na boisku. Ataki kaliszan okazały się nieskuteczne i goście utrzymali skromną zaliczkę.

1. kolejka II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 - Dawid Wolny 51'

Olimpia Elbląg - Lech II Poznań 2:2 (0:0)
0:1 - Filip Wolski 47'
1:1 - Adam Żak (k.) 70'
2:1 - Kamil Bartoś 87'
2:2 - Szymon Pawłowski 90'

Hutnik Kraków - Skra Częstochowa 3:0 (1:0)
1:0 - Dawid Kubowicz 13'
2:0 - Deniss Rakels 49'
3:0 - Patryk Kieliś 85'

Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)

1:0 - Krystian Puton 57'

KKS 1925 Kalisz - Radunia Stężyca 0:1 (0:1)
0:1 - Szymon Nowicki 10'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?