Stadiony świata. Niewiarygodny gol w PKO Ekstraklasie [WIDEO]

Po uderzeniu Bartłomieja Kłudki ręce same składały się do oklasków. Kapitalny gol 21-latka zapewnił zwycięstwo Zagłębiu Lubin nad Ruchem Chorzów (2:1).

Rafał Szymański
strzał Kłudki Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał Kłudki
Beniaminek PKO Ekstraklasy zaskoczył Zagłębie Lubin w pierwszej odsłonie niedzielnego spotkania. Ruch Chorzów był na prowadzeniu za sprawą autora gola samobójczego, Aleksa Ławniczaka. 19 minut przed upływem regulaminowego czasu do wyrównania doprowadził Tomasz Makowski.

Podopieczni Waldemara Fornalika poszli za ciosem i coraz częściej zagrażali bramce chorzowian. Starania gospodarzy przyniosły zamierzony efekt w 81. minucie tej rywalizacji. Komentatorzy Canal+ Sport byli w szoku po tym, co zrobił Bartłomiej Kłudka.

Gdy wydawało się, że obrońcy Ruchu oddalą grę od własnej bramki, 21-letni zawodnik odnalazł się przed polem karnym. Po niefortunnym wybiciu głową rywala, Kłudka fenomenalnie uderzył z powietrza.

Gracz Zagłębia odpalił prawdziwą torpedę, po czym piłka odbiła się od poprzeczki i wypadła z bramki. Na wszelki wypadek za akcją poszedł Arkadiusz Woźniak, który również pokonał bezradnego Jakuba Bieleckiego.

Trafienie zostało jednak zapisane na konto Kłudki. W 1. kolejce urodzony w 2002 roku piłkarz zapewnił Zagłębiu zwycięstwo 2:1. Jego gol może być mocnym kandydatem do miana bramki sezonu w polskiej elicie.