Jak on tego nie wykorzystał?! Ta sytuacja mogła się zemścić na Rakowie [WIDEO]

W środowe popołudnie Raków Częstochowa zremisował z Karabachem Agdam 1:1 w 2. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów, lecz zwycięstwo z domowego obiektu zapewniło awans mistrzom Polski. Zobacz skrót z tego meczu.

Michał Mielnik
John Yeboah w stuprocentowej akcji Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: John Yeboah w stuprocentowej akcji.
O 18:00 w środę w Baku rozpoczął się decydujący pojedynek pomiędzy Karabachem Agdam a Rakowem Częstochowa. Mistrz Polski zwyciężył w pierwszym meczu 3:2 i z minimalną przewagą i ogromnymi nadziejami pojechał do Azerbejdżanu.

Spotkanie nie zachwycało. Po pierwszej połowie mieliśmy remis 0:0. Chwilę po wznowieniu gry to Raków wyprowadził pierwszy cios. Fran Tudor przymierzył i przepięknym strzałem "zerwał pajęczynę" z bramki Karabachu. Ten gol sprawił, że polski klub miał dwie bramki przewagi.

Prowadzenie Rakowa nie trwało zbyt długo. W 60. minucie bramkę dla gospodarzy Redon Xhixha. Karabach potrzebował jeszcze jednego gola, aby myśleć o dogrywce. Tak się nie stało i to Raków przerwał czarną serię polskich klubów w pojedynkach z Karabachem.

W tym meczu nie zabrakło także zmarnowanych okazji. Jedną z nich miał John Yeboah, który wychodził sam na sam z bramkarzem gości, a cała akcja zakończyła się jedynie rzutem rożnym dla Rakowa.

Tym samym Raków Częstochowa awansował do 3. rundy eliminacji tegorocznej Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski będzie Aris Limassol z dwoma Polakami w składzie. Pierwszy mecz już 8 sierpnia w Częstochowie.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.