Pokonali Raków! Zobacz co się stało w 94. minucie meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: samobójczy gol Zorana Arsenicia
Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: samobójczy gol Zorana Arsenicia

Wszystko wskazywało na to, że Raków Częstochowa wywiezie punkt z Gliwic. Ostatecznie jednak Piast zwyciężył 2:1 po golu w 94. minucie. A wszystko za sprawą rzutu rożnego, po którym piłkę do własnej bramki skierował Zoran Arsenić.

Z uwagi na walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów Raków Częstochowa w PKO Ekstraklasie korzysta z szerokiej kadry. W meczu 4. kolejki z Piastem Gliwice Dawid Szwarga dokonał sporej ilości zmian w wyjściowym składzie.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, dlatego goście dokonali zmian. Boisko opuścili Sonny Kittel i Bartosz Nowak, a ich miejsca zajęli Jean Carlos oraz Marcin Cebula. Mimo kolejnych ofensywnych zmian w Rakowie, wynik meczu otworzyli gospodarze.

Ci przed zdobyciem bramki nie dokonali żadnej rotacji w wyjściowym składzie. Swój zespół w 72. minucie na prowadzenie wyprowadził Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny.

Dziewięć minut później mieliśmy jednak remis. Znajdujący się w znakomitej formie Władysław Koczerhin wyrównał stan tej rywalizacji. Jednak Raków nie poszedł za ciosem, co zemściło się w samej końcówce.

Po wrzutce Arkadiusza Pyrki z rzutu rożnego do główki wyskoczył Gabriel Kirejczyk. Ruchem tym sprawił w zakłopotaniu defensywę częstochowian. I to w taki sposób, że piłka odbita od Zorana Arsenicia wpadła prosto do bramki rywali.

Tym samym po kuriozalnej bramce częstochowianie przegrali 1:2. Tym samym obecnie to Piast zanotował lepsze wejście w sezon. Tyle tylko, że rozegrał jeden mecz więcej niż Mistrz Polski.