"Anioł z Niemiec"! Przepiękny gol na wagę wygranej ŁKS-u w 97. minucie!

Choć wydawało się, że będzie to niezły mecz bez bramek, gol zdobyty w ostatnich sekundach wprawił w euforię kibiców gospodarzy. ŁKS Łódź pokonał w 5. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin 1:0 po golu Engjella Hotiego w 97. minucie.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarzy ŁKS Łódź Materiały prasowe / Łukasz Grochala/Cyfrasport/ŁKS Łódź / Na zdjęciu: radość piłkarzy ŁKS Łódź
Łodzianie w tym sezonie przegrali trzy z czterech meczów, ale ten jeden wygrany miał miejsce u siebie - przeciwko Koronie Kielce. Z kolei szczecinianie po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji UEFA z KAA Gent mogli skupić się tylko na zmaganiach ligowych. Zresztą dał temu wyraz trener Jens Gustafsson oszczędzając wielu piłkarzy w czwartkowym spotkaniu rewanżowym.

To gospodarze rozpoczęli mecz nieco odważniej. Już w piątej minucie niezłe podanie dostał Pirulo od Kaya Tejana, ale Hiszpan bał się uderzyć prawą nogą, a gdy przełożył sobie piłkę na nogę lewą, został zablokowany. Z kolei w 12. minucie z dystansu uderzył Michał Mokrzycki.

Portowcy do głosu doszli dopiero w drugim kwadransie. Zaskakujące uderzenie z dystansu Luki Zahovicia obronił jednak Aleksander Bobek. Późniejsze szanse Pogoni brały się głównie z... rzutów rożnych dla ŁKS-u i kontrataków. Jedną taką akcję w 41. minucie w ostatniej chwili wyratował wślizgiem Kamil Dankowski we własnym polu karnym, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wychodzący z kontrą Efthymis Koulouris wyłożył piłkę Kamilowi Grosickiemu, a kapitan gości trafił w słupek.

W drugiej połowie obu ekipom już jakby nieco brakowało sił, ale trudno się temu dziwić, bo w momencie rozgrywania tego spotkania temperatura przekraczała 32 stopnie Celsjusza. Raz na jakiś czas z szybkim atakiem wychodzili ełkaesiacy, lecz brakowało im albo dokładności w podaniach, albo decyzji o oddaniu strzału.

W 72. minucie sędzia Piotr Lasyk podyktował rzut karny dla ŁKS-u za zagranie ręką Leonardo Koutrisa, ale analiza VAR wykazała, że obrońca Pogoni został trafiony w twarz i łodzianie mieli rzut rożny zamiast jedenastki. Po chwili z dystansu huknął Michał Mokrzycki, lecz bardzo niecelnie.

W ostatnim kwadransie piłkarzom z Pomorza Zachodniego zaczęło brakować sił, a łodzianie chcieli to wykorzystać. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Pirulo, ale oba jego uderzenia obronił Bartosz Klebaniuk.

Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi wybuchł jednak z radości w siódmej minucie doliczonego czasu gry. ŁKS usiadł na rywalach i próbował zadać cios. Udało się ostatecznie za sprawą Engjella Hotiego, który przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego trafił w okienko szczecińskiej bramki.

Dla ŁKS-u to pierwsze czyste konto w sezonie.  Ostatni raz na zero z tyłu ekipa Jensa Gustafssona zagrała 21 lipca w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą.

W następnej kolejce ełkaesiacy pojadą do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice, a Pogoń zagra dopiero w środę, 30 sierpnia u siebie ze Śląskiem Wrocław, bo ich starcie z Rakowem Częstochowa zostało przełożone.