Debiut Polaka w Serie A. Weteran zepsuł inaugurację AS Romie

Tylko remis i to uratowany w końcówce meczu przez AS Romę na inaugurację Serie A. Strzeliła gola na 2:2 Salernitanie, kiedy na boisku byli Nicola Zalewski oraz debiutant Mateusz Łęgowski. Po komplet punktów sięgnęła Atalanta BC.

Mecz Serie A: AS Roma - Salernitana PAP/EPA / Angelo Carconi / Mecz Serie A: AS Roma - Salernitana
AS Roma rozpoczęła mecz bez Nicoli Zalewski w jedenastce, a na ławce rezerwowych Salernitany był Mateusz Łęgowski. Giallorossi przystąpili do sezonu pod wodzą Jose Mourinho i z dużymi nadziejami przynajmniej na powrót do Ligi Mistrzów. AS Roma ruszyła do ataku, a najaktywniejszy był Andrea Belotti. W 7. minucie jego trafienie zostało jeszcze anulowane, ale w 17. minucie strzelił na 1:0 zgodnie z przepisami.

Ten policzek obudził podopiecznych Paulo Sousy z Salerno. W ich jedenastce pierwsze skrzypce zagrał doświadczony Antonio Candreva, czyli były skrzydłowy Lazio. Na Stadio Olimpico mógł poczuć się jak w małych derbach Rzymu. W 36. minucie Antonio Candreva huknął pod poprzeczkę Ruiego Patricio po odegraniu Federico Fazio. W 49. minucie odwrócił wynik na 2:1 pięknym, technicznym strzałem.

W 65. minucie Nicola Zalewski wszedł na boisko, a od 79. minuty pokazał się Mateusz Łęgowski. Kiedy obaj Polacy byli w akcji, padła bramka na 2:2. W 83. minucie Andrea Belotti uratował punkt rzymianom strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leandro Paredesa.

Także w niedzielę późnym popołudniem zmierzyli się US Sassuolo z Atalantą. Drużyna z Bergamo nie chce tym razem przespać początku sezonu jak już przydarzało się jej w przeszłości pod wodzą trenera Gian Piero Gasperiniego. Pierwsza połowa pojedynku była bezbramkowa i bezbarwna, na co obaj trenerzy zareagowali zmianami już w przerwie. Była to stanowcza ocena.

Wielkiego widowiska to wszystko jednak nie przyniosło. Ani gola, ani kartek. Atalanta była aktywniejsza w ofensywie, oddawała nieco więcej strzałów celnych, ale pokonanie doświadczonego Andrei Consiglego nie było prostym zadaniem. Udało się to dopiero w 84. minucie, a strzał oddał Charles De Ketelaere. Na 2:0 trafił z kolei Nadir Zortea już w doliczonym czasie.