Premier League: pierwsze zwycięstwo Chelsea. Błyszczała jedna gwiazda

Chelsea z pierwszą wygraną w nowym sezonie Premier League. Drużyna Mauricio Pochettino nie dała szans Luton Town, pokonując beniaminka 3:0.

Szymon Mierzyński
Raheem Sterling PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Raheem Sterling
W spotkaniach z Liverpoolem (1:1) i West Hamem United (1:3) gra "The Blues" była lepsza niż wynik, więc londyńczycy mogli czuć spory niedosyt. W piątek byli jednak murowanym faworytem i jakakolwiek strata punktów zostałaby na Stamford Bridge odebrana jako kompromitacja.

Od samego początku zespół Mauricio Pochettino ruszył do ataku i potrzebował nieco ponad kwadransa, by otworzyć wynik. Błysnął bardzo dobrze dysponowany na początku rozgrywek Raheem Sterling, który wbiegł ze skrzydła w pole karne i mimo ogromnego tłoku, wypracował sobie pozycję, a następnie pokonał Thomasa Kaminskiego płaskim strzałem przy dalszym słupku.

Goście mieli ogromne problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji i w praktyce nie zagrażali bramce Roberta Sancheza. Chelsea też nie imponowała skutecznością, mimo to w drugiej połowie definitywnie rozstrzygnęła losy spotkania i to w ładny sposób. W 68. minucie Sterling skompletował dublet po płaskiej centrze Malo Gusto, zaś 7 minut później - w bliźniaczej akcji oskrzydlającej - dorzucił jeszcze asystę przy trafieniu Nicolasa Jacksona.

"The Blues" triumfowali 3:0 i poprawili sobie humor po mało satysfakcjonującym starcie sezonu. Teraz mają 4 pkt. i przesunęli się do górnej połowy tabeli Premier League.

Luton natomiast zamyka stawkę, a o pierwsze punkty w nowej edycji spróbuje powalczyć w następnej kolejce, gdy po raz pierwszy zagra u siebie - z West Hamem United.

Chelsea FC - Luton Town 3:0 (1:0)
1:0 - Raheem Sterling 17'
2:0 - Raheem Sterling 68'
3:0 - Nicolas Jackson 75'

Chelsea FC: Robert Sanchez - Axel Disasi, Thiago Silva, Levi Colwill, Malo Gusto, Enzo Fernandez, Moises Caicedo, Ben Chilwell (86' Ian Maatsen), Raheem Sterling (90' Mason Burstow), Nicolas Jackson (83' Lesley Ugochukwu), Conor Gallagher.

Luton Town: Thomas Kaminski - Reece Burke (77' Mads Andersen), Tom Lockyer, Amari Bell, Issa Kabore (70' Alfie Doughty), Ross Barkley (77' Ruddock Pelly), Marvelous Nakamba, Tahith Chong (77' Chiedozie Ogbene), Ryan Giles, Carlton Morris, Elijah Adebayo (70' Jacob Brown).

Żółte kartki: Enzo Fernandez, Ian Maatsen (Chelsea FC) Tom Lockyer, Marvelous Nakamba, Jacob Brown (Luton Town).

Sędzia: Robert Jones.