Mecz w Kielcach zaprzeczył logice. Korona zagrała jak lider, Zagłębia nie było

Korona Kielce zagrała tak, jakby ten mecz decydował o utrzymaniu w PKO Ekstraklasie. Gospodarze pewnie pokonali Zagłębie Lubin 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Miedziowi zaś nie wykorzystali szansy, by objąć prowadzenie w lidze.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy Korony Kielce PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: radość piłkarzy Korony Kielce
Wiadomo nie od dziś, że PKO Ekstraklasa bywa nieprzewidywalna. Skoro Korona Kielce przed tym meczem była na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie jednym zdobytym punktem, a grała z Zagłębiem Lubin, mogącym awansować po ten kolejce na pozycję lidera, to nie trudno było o wskazanie faworyta.

Przewidywania to jedno, a boisko zupełnie co innego. Korona Kielce zmiotła Zagłębie Lubin z powierzchni ziemi. Była zespołem nie o klasę lepszym, a o dwie lub trzy. Zabrakło tylko większej chęci, by zdobywać kolejne bramki.

Ale to nie ma większego znaczenia. Determinacja, walka, zaangażowanie - dla Korony nie było straconych piłek. A do tego trzeba docenić konkrety z przodu. Po kwadransie gola strzelił Nono (po fantastycznej akcji), a kilka minut później Adrian Dalmau zachował się jak rasowy napastnik, doskoczył do piłki odbitej od nogi Kamila Kruka i dokonał egzekucji. Jeśli trener Waldemar Fornalik myślał, że gorzej być już nie może, to - niestety - może. W 31. minucie nieodpowiedzialnie zachował się Bartłomiej Kłudka i tym razem stał się bohaterem negatywnym. Mając żółtą kartkę pociągnął rywala za koszulkę i sędzia Bartosz Frankowski wskazał mu drogę do szatni.

Zagłębie nie pokazało nic w Kielcach. I czerwona kartka Kłudki nie ma tu nic do rzeczy, bo wcześniej też gra Miedziowych kompletnie się nie układała.

Korona? Trener Kamil Kuzera mówił tydzień temu po meczu z Legią Warszawa (przegrany 0:1), że gra jego zespołu jest dobra, tylko wyników nie ma. No to teraz zagrało wszystko. I gra była dobra i wynik jest wprost wymarzony dla zespołu z Kielc.

Na siłę można się przyczepić do kilku pierwszych minut po przerwie, gdy Zagłębie po zmianach zagrało trochę odważniej, ale później wszystko niejako wróciło do normy.

Gospodarze mieli więcej szans, było sporo uderzeń z dystansu, lecz brakowało precyzji w decydującym momencie. Stojący między słupkami Zagłębie Szymon Weirauch nie miał zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)