Piorunujący start Barcelony. Czegoś takiego nie było od 11 lat

FC Barcelona w meczu z Villarrealem dokonała czegoś rzadko spotykanego. Ostatni raz wydarzyło się to prawie 11 lat temu, bo w 2012 roku.

Szymon Michalski
piłkarze FC Barcelony Getty Images / David S.Bustamante / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
O co chodzi? FC Barcelona w niedzielnym meczu z Villarrealem w pierwszym kwadransie spotkania zdobyła dwie bramki. Piłkarze Dumy Katalonii trafiali do siatki w 12. i 15. minucie.

Jak poinformowało OptaJose na Twitterze, to pierwsza taka sytuacja od października 2012 roku, gdy FC Barcelona strzeliła dwa gole w pierwszych piętnastu minutach wyjazdowego meczu w La Lidze. Po raz ostatni miało to miejsce w starciu z Deportivo La Coruna.

Przypomnijmy, że tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dumy Katalonii w stosunku 5:4. Hat-tricka skompletował wtedy Leo Messi, a do siatki trafiali także Jordi Alba oraz Cristian Tello.

Podstawową jedenastkę FC Barcelony w tamtym meczu tworzyli także Victor Valdes, Javier Mascherano, Alex Song, Martin Montoya, Sergio Busquets, Cesc Fabregas, Andres Iniesta oraz David Villa.

Co ciekawe, zarówno we wspomnianym meczu sprzed blisko 11 lat, jak i w niedzielnym spotkaniu nie brakowało gradu goli (więcej TUTAJ).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)