Boniek grubo się pomylił. Tak skomentował wygraną Polaków

Zbigniew Boniek przewidywał łatwe i wysokie zwycięstwo Polaków z Wyspami Owczymi. Było zupełnie inaczej. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zabrał głos po zakończeniu rywalizacji.

PS
Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski
Reprezentacja Polski nie mogła chyba wymarzyć sobie łatwiejszego rywala niż Wyspy Owcze w chwili, gdy potrzebowała przełamania i nabrania wiatru w żagle po kompromitującej porażce z Mołdawią (2:3).

Kibice i eksperci spodziewali się łatwego spotkania dla Biało-Czerwonych i tego, że na PGE Narodowym padnie kilka bramek. Takiej myśli był m.in. Zbigniew Boniek. "Mój typ? 5/6-0" - pisał przed pierwszym gwizdkiem.

Tymczasem rzeczywistość okazała się brutalna. Do przerwy podopieczni Fernando Santosa remisowali na PGE Narodowym 0:0. Dopiero w 73. minucie Robert Lewandowski otworzył wynik rywalizacji. Kapitan reprezentacji pewnie wykorzystał rzut karny po tym, jak jeden z zawodników rywali dotknął piłkę ręką. Dziesięć minut później "Lewy" popisał się drugim, bardziej efektownym trafieniem, ustalając wynik na 2:0.

Polacy dopisali ważne trzy punkty w tabeli, ale styl pozostawia wiele do życzenia. Boniek również zabrał głos po zakończeniu meczu. "Krytykować polską reprezentację to nie mój job (praca - red.). Trzymam kciuki w niedziele. Powodzenia" - napisał.

Przypomnijmy, że w niedzielę Biało-Czerwonych czeka znacznie trudniejsze wyzwanie. Na wyjeździe zmierzą się bowiem z Albanią.